عراقچی: هنوز چالش های سخت بزرگی داریم، دو کارگروه هسته ای و برطرف تحریم ها وارد نگارش خواهند شد

به گزارش مجله سایه، خبرنگاران : معاون وزیر امور خارجه با بیان این که هنوز چالش های سخت عظیم تری داریم که به راه چاره هایی برای آنها نرسیده ایم، گفت: دو کارگروه هسته ای و برطرف تحریم ها در وین وارد نگارش خواهند شد.

عراقچی: هنوز چالش های سخت بزرگی داریم، دو کارگروه هسته ای و برطرف تحریم ها وارد نگارش خواهند شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رئیس هیأت ایرانی شرکت نماینده در نشست کمیسیون مشترک در گفت و گویی بعد ار نشست امروز (سه شنبه) وین گفت: هنوز چالش های سخت عظیم تری داریم که هنوز به راهکار هایی برای آن ها نرسیدیم. همه هیأت ها کوشش می نمایند که برای این چالش ها راهکار پیدا نمایند و ممکن است برسیم یا نرسیم، ولی چالش های عظیم وجود دارد و در کنارش جزییات بسیار سختی وجود دارد که ضروری است کلمه به کلمه و عبارت به عبارت بتوانیم درباره آن ها توافق کنیم.

وی اضافه نمود: فرایند در جهت درستی قرار گرفته است، هم چالش های سخت داریم و هم جزییات سخت در کنار آن.

معاون وزیر خارجه اظهار کرد: کارگروه ها از امروز کار خودشان را شروع خواهند کرد، هرگاه احتیاج باشد که ما در یک جمع عظیمتری فرایند کار این کارگروه ها را آنالیز کنیم و اگر ضروری است گره ای باز کنیم یا تسهیلاتی قائل شویم، جلسه کمیسیون مشترک را تشکیل خواهیم داد.

وی اضافه نمود: الان قرار مشخصی نداریم. الان قرار و تمرکز ما روی کارگروه های سه گانه است. دو کارگروه هسته ای و برطرف تحریم ها وارد نگارش خواهند شد و کارگروه سوم هنوز باید در مورد کلان بحث ها و چگونگی انجام بحث های مربوط به راستی آزمایی باید بحث داشته باشند تا بتوانیم در سطح کلان به راهکار دست پیداکنیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 7935

به "عراقچی: هنوز چالش های سخت بزرگی داریم، دو کارگروه هسته ای و برطرف تحریم ها وارد نگارش خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: هنوز چالش های سخت بزرگی داریم، دو کارگروه هسته ای و برطرف تحریم ها وارد نگارش خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید