شهرداری متولی اصلی مدیریت شهری است

به گزارش مجله سایه، استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شهرداری ها سازمانی محلی، مردمی و خودکفا هستند و متولی اصلی مدیریت شهر را برعهده دارند.

شهرداری متولی اصلی مدیریت شهری است

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از شهرکرد، اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری در دیدار اعضای شورای اسلامی شهرکرد و شهردار نو شهرکرد، شهرداری ها را سازمانی محلی، مردمی و خودکفا دانست.

او گفت: توسعه خدمات و برنامه ریزی شهری نیازمند منابع درآمد پایدار است و شهرداری برای ارائه خدمات مطلوب به شهفرایندان باید بتواند درآمدزایی و این درآمد ها را برای امور شهری هزینه کند.

بیشتر بخوانید

عباسی به نقش شهرداری به عنوان متولی اصلی مدیریت شهری اشاره و تاکید کرد: شهردار برای موفقیت در مدیریت شهری باید با اعضای شورای اسلامی شهر و دستگاه های اجرایی رابطه تنگاتنگی داشته باشد، در غیر این صورت با مشکل روبرو می شود.

او اضافه کرد: 60 درصد بودجه شهرداری ها برای هزینه های عمرانی و 40 درصد در هزینه های جاری مصرف می شود و رعایت نشدن این تقسیم بندی باعث بی انضباطی در کار خواهد شد.

عباسی با اشاره به وجود افزون بر 150 هزار واحد مسکونی، تولیدی و خدماتی در شهرکرد یادآور شد: برای ساخت و ساز بسیاری از ساختمان ها تخلف هایی می شود که شهرداری باید در با نظارت دقیق جلوی بروز هرگونه تخلف در حوزه ساخت و ساز را بگیرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت بروز تخلف در فرایند ساخت و ساز های شهری، شهرداری باید جرایم بازدارنده ای را در نظر بگیرد تا این جرایم از تخلف جلوگیری و درآمد حاصل از جرایم در منطقه ها کمتر پیشرفته شهر برای آبادانی هزینه کند.

او گفت: بیش ترین تخلفات در حوزه ساخت و ساز در حاشیه شهر ها رخ می دهد و این مساله باعث ایجاد سیما و منظر نامناسب در این منطقه ها می شود.

عباسی اضافه کرد: شهرداری شهرکرد در سریع ترین زمان ممکن نسبت به وصول مطالبات خود از دستگاه های اجرایی اقدام و از این بودجه برای اداره شهر استفاده کند.

خ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 9486

به "شهرداری متولی اصلی مدیریت شهری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری متولی اصلی مدیریت شهری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید