شرکت ایرباس کشتی باری فضایی می سازد

به گزارش مجله سایه، شرکت ایرباس قرار است یک کشتی فضایی بسازد تا نمونه های جمع آوری شده از سنگ و خاک مریخ را به زمین منتقل کند.

شرکت ایرباس کشتی باری فضایی می سازد

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از فیوچریسم، سازمان فضایی اروپا به طور رسمی به شرکت هوافضای ایرباس ماموریت داده فضاپیمایی بسازد که نخستین نمونه سنگ های مریخ را از این سیاره به زمین می آورد.

هدف این طرح آن است که نمونه سنگ و خاک جمع آوری شده توسط کاوشگر استقامت ناسا به زمین منتقل گردد تا بتوان نشانه های حیات باستانی در سیاره سرخ را آنالیز کرد.

این یک طرح بلند پروازانه با بودجه ای چند میلیارد دلاری است. دیوید پارکر مدیر بخش اکتشافات انسانی ورباتیک در سازمان فضایی اروپا می گوید: این ماموریت بسیار سخت تر از هر عملیات دیگری به سطح مریخ است. ابزار فضایی که ایرباس می سازد یا به عبارتی نخستین کشتی باری بین سیاره ای، برای حمل بار بین مریخ و زمین است.

ابزار فضایی مذکور مدارگرد بازگشت به زمین (ERO) نام گرفته و وزن آن حدود 6.5 میلیون تن است. ERO قرار است در 2026 میلادی به فضا پرتاب گردد. موتورهای یونی که انرژی آنها با پنل های خورشید تامین می گردد، کشتی فضایی بین سیاره ای ایرباس را به حرکت در می آوردند.

عملیات ارسال نمونه از مریخ به زمین با همکاری ربات های ناسا و سازمان فضایی اروپا انجام می گردد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4805

به "شرکت ایرباس کشتی باری فضایی می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت ایرباس کشتی باری فضایی می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید