سلطانی فر: پاداشی مازاد بر کمک هزینه های مصوب به المپین ها می دهیم، شمشیربازان با کسب سهمیه انتظارات را برآورده کردند

به گزارش مجله سایه، وزیر ورزش و جوانان از اهدای پاداش مازاد بر کمک هزینه های ورزشکاران و کادر فنی پیش از اعزام به توکیو خبر داد و گفت: بخش اعظم ورزشکاران کمک هزینه های خود را دریافت کردند تا مشکل تأمین معیشت نداشته باشند.

سلطانی فر: پاداشی مازاد بر کمک هزینه های مصوب به المپین ها می دهیم، شمشیربازان با کسب سهمیه انتظارات را برآورده کردند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر، سیدرضا صالحی امیری و مهدی علی نژاد دوشنبه شب با حضور در آکادمی ملی المپیک از نزدیک نظاره گر تمرینات تیم ملی شمشیربازی سابر بودند.

سلطانی فر در این بازدید با تشکر از اعضای تیم ملی و حمایت تأثیرگذار رئیس کمیته ملی المپیک گفت: به گفته جامعه ورزش در این دوره همدلی و همگرایی بی سابقه ای بین وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و پارالمپیک حاکم است و مبنای این مهم فراهم سازی بهترین امکانات و شرایط قرار گرفت که در نتیجه آن ورزش کشور توانست رکورد بیشترین سهمیه های کسب شده در المپیک طی ادوار گذشته را ثبت کند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: امیدوارم کاروان ایران با عزم و اراده موجود بین خانواده ورزش کشور حضور پیروز و در شأن ملت ایران داشته باشد.

وی با بیان اینکه المپیک بزرگترین آوردگاه ورزش دنیا و مرکز تجمع نخبگان ورزش دنیاست، خطاب به اردونشینان گفت: شما جزو هشت تیم برتر دنیا قرار دارید و اعتبار ایران را به اثبات رسانده اید. زحمات شما تا به امروز خوب نتیجه داده است و حضور در المپیک در پی پیروزی در رقابت های مختلف پیروزیت بزرگی است.

مسعود سلطانی فر حفظ آرامش و عدم دغدغه ذهنی ملی پوشان را مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: ورزشکاران هر چه در توان داشتند به کار بستند و مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم حتی الامکان از هیچ کمکی دریغ نکردند و امید است قدم های نهایی هم محکم و پایدار برداشته شود.

وزیر ورزش از اهدای پاداش مازاد بر کمک هزینه های ورزشکاران و کادر فنی پیش از اعزام به توکیو خبر داد و گفت: بخش اعظم ورزشکاران کمک هزینه های خود را دریافت کردند تا مشکل تأمین معیشت نداشته باشند و پیش از المپیک هم پاداش دیگری به ملی پوشان اعزامی تعلق خواهد گرفت.

وی در تمجید عملکرد و شایستگی های ملی پوشان شرح داد: اعضای تیم ملی با کسب سهمیه تا حدود زیادی انتظارات ملت را برآورده کردند و من فارغ از نتیجه، در دفاع از تک تک ورزشکاران به هموطنان شهادت خواهم داد که قهرمانان غیور ما هر چه در توان داشتند به کار بستند.

در این دیدار پیمان فخری سرمربی تیم ملی و فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی گزارشی از شرایط تیم ملی، شرایط آمادگی ملی پوشان و جهت پیموده شده برای حضور پیروز در توکیو ارائه کردند.

فخری با اشاره به جایگاه ایران در دنیا گفت: کشورمان هم اکنون در رده ششم دنیا قرار گرفته است که این جایگاه در نتیجه سال ها تلاش و با حمایت مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به دست آمده است.

سرمربی تیم ملی شمشیربازی اظهار کرد: ورزشکاران حاضر سه سال است به صورت مستمر به تمرین می پردازند و حضور ورزشکاران غیراعزامی به المپیک در این اردو برای ایجاد انگیزه و افزایش سطح عملکرد آنها اجرا شده است.

مجتبی عابدینی کاپیتان تیم ملی شمشیربازی هم حمایت های وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک از ورزشکاران را ستودنی نام و شرح داد: آقایان سلطانی فر و صالحی امیری از زمان حضورشان در رأس مدیریت ورزش کشور همواره حامی ورزشکاران بودند و این دوره نخستین دوره ای است که ورزشکاران در این حد مورد حمایت و همراهی قرار گرفتند و تأثیر مستقیم و بسکمک در افزایش روحیه ملی پوشان داشت.

دارنده نام چهارم المپیک 2016 ریو ادامه داد: تأمین تجهیزات ورزشی برای تمرین ورزشکاران در منزل در زمان پاندمی کرونا انگیزه دوچندانی به ورزشکاران داد و امیدوارم شمشیربازان با قدرت در رقابت های المپیک حاضر شوند و کشورمان را صاحب مدال کنند.

تیم شمشیربازی سابر ایران برای نخستین بار با چهار سهمیه و با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی در المپیک شرکت خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 8463

به "سلطانی فر: پاداشی مازاد بر کمک هزینه های مصوب به المپین ها می دهیم، شمشیربازان با کسب سهمیه انتظارات را برآورده کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: پاداشی مازاد بر کمک هزینه های مصوب به المپین ها می دهیم، شمشیربازان با کسب سهمیه انتظارات را برآورده کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید