سازمان مالیاتی سال 99 را سال کرونا بداند

به گزارش مجله سایه، نائب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه کسب و کارها به شدت ضعیف شده اند، گفت: صنوف از اسفند سال گذشته درگیر کرونا هستند و ضروری است سازمان امور مالیاتی، عملکرد سال جاری را کرونایی در نظر بگیرد.

سازمان مالیاتی سال 99 را سال کرونا بداند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سفرها بیشتر بدانید.

به گزارش خبرگزاری مجله سایه ، جلال الدین محمدشکریه گفت: محدودیت های کرونا در مناطق قرمز کشور دوباره لحاظ خواهد شد که در این صورت تعطیلی صنوف بیشتر از دو هفته طول می کشد؛ ضمن اینکه این تعطیلات برای صنوف تبعات هم دارد از این رو نظام مالیاتی کشور باید برای حمایت از صنوف تدبیری بیاندیشد.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران اضافه کرد: هنوز مطلب خاصی برای حمایت مالیاتی از صنوف اعلام نشده و ضروری است از سوی دولت به سازمان امور مالیاتی تاکید گردد که این ایام را در محاسبات مالیات لحاظ نمایند، به ویژه عملکرد سال 99 را در نظر بگیرند.

شکریه تاکید نمود: سال گذشته فقط اسفند ماه درگیر بودیم اما کل سال 99 را درگیر هستیم، از این رو ضروری است سازمان امور مالیاتی کل سال را کرونایی ببیند زیرا علاوه بر تعطیلی ها، قدرت خرید کاهش یافته و کسب و کارها ضعیف شده است.

وی ادامه داد: همچنین تعهداتی که صنوف سال گذشته داشتند به سال جاری منتقل شده است؛ چک ها به سال جاری منتقل شد و بعضی از محصولات تولیدی به توزیع نرسید؛ به عنوان مثال بازار پوشاک، خشکبار، طلا و قنادی از اواخر سال گذشته نتوانستند به درستی کار نمایند و بسیاری از کالاها روی دست فروشنده ماند؛ تبعات مالی این موضوع همچنان ادامه دارد.

شکریه گفت: 3 میلیون واحد صنفی در کشور داریم که بعضی از صنوف به صورت کامل آسیب دیدند، صنوف دیگر هم نتوانستند به صورت صد درصدی کار نمایند.

تسهیلات با سود تک رقمی پرداخت گردد

وی در خصوص پرداخت تسهیلات به صنوف، گفت: اگر قرار بر پرداخت تسهیلات باشد باید این وام با سودهای تک رقمی ارائه گردد تا صنوف انگیزه لازم برای دریافت این تسهیلات را داشته باشند.

شکریه گفت: تسهیلات قبلی که به صنوف پرداخت شد با نرخ سود 12 و 16 درصد بود که اصناف استقبال چندانی از آن نکردند به گونه ای که فقط 17 درصد از صنوف ثبت نام و 6 درصد تسهیلات را دریافت کردند. سود تسهیلات باید کم باشد تا صنوف در این اوضاع توان بازپرداخت را داشته باشند.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران اضافه کرد: نکته دیگر اینکه برای بازپرداخت هم باید یک دوره تنفس 3 تا 4 ماهه در نظر بگیرند تا صنوف توان خود را بازیابند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6319

به "سازمان مالیاتی سال 99 را سال کرونا بداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان مالیاتی سال 99 را سال کرونا بداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید