جدیدترین آثاری که به میراث جهانی اضافه شدند ، از گورستان باستانی بحرین تا جیپور شگفت انگیز

به گزارش مجله سایه، فهرست میراث جهانی یونسکو در چهل و سومین اجلاس کمیته میراث فرهنگی این سازمان در حال به روز شدن است.

جدیدترین آثاری که به میراث جهانی اضافه شدند ، از گورستان باستانی بحرین تا جیپور شگفت انگیز

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

خبرنگاران: اعضای کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو در اجلاس جهانی سالانه خود تعدادی از آثار فرهنگی را در فهرست میراث جهانی به ثبت رساندند.

در روزهای گذشته تعدادی دیگری از این آثار در 3 بخش فرهنگی، طبیعی و مختلط به میراث جهانی اضافه شده بودند که در میان آنها جنگل های هیرکانیان ایران هم قرار داشت.

تپه های گورستان دیلمون | بحرین

این منطقه شامل 21 سایت باستان شناسی است و بخش هایی از آن نشانه هایی از تمدن دیلمون در هزاره دوم پیش از عصر حاضر دارد (بیش از 4 هزار سال پیش). در این دوره بحرین یک مرکز تجاری پر رونق بوده است. در میان تدفین های موجود در این سایت برج های کوتاهی دیده می گردد که گونه ای منجصربه فرد از تدفین است.

چشم انداز فرهنگی بودی بیم | استرالیا

این سایت در Gunditjmara که منطقه ای متعلق به اقوام بومی در جنوب غرب استرالیاست قرار گرفته است. این محدوده شامل آتش فشان بودی بیم، تیار اک (دریاچه کنه)، باتلاق Kurtonitj و … است. ساختار این منطقه و باقی مانده مواد مذاب در آن، ساختار منحصر به فردی را از کانال ها، راه های ارتباطی و … برای یک شبکه گسترده کشاورزی ایجاد نموده است. این ساختار سبب ایجاد ساختار اجتماعی و مالی ویژه ای در جمعیت ساکن منطقه هم شده است.

خرابه های باستان شناسی شهر لینگجو | چین

این سایت متعلق به 4300 تا 5300 سال پبش است که محل استقرار یک دولت بومی با سیستم یکپارچه بر اساس کشت برنج بوده است. این محدوده شامل 4 بخش است: شهر، سد بالا، سد پایین و و سایت یائوشن.

شهر جی پور | راجستان هند

شهر مستحکم جی پور در شمال شرق ایلات راجستان در هند در سال 1727 میلادی توسط سوای جی سینگ دوم بنا شد. برخلاف دیگر شهرهای آن منطقه جی پور روی جلگه بنا شده و معماری خاص خود را دارد. نقشه کشی شهری در چی پور به گونه ای است که نشانه هایی از هندو های باستان، مغول های مدرن و همچنین به همان اندازه نشانه هایی از فرهنگ غرب دارد.

این خبر در حال تکمیل است.

منبع: چمدان
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 666

به "جدیدترین آثاری که به میراث جهانی اضافه شدند ، از گورستان باستانی بحرین تا جیپور شگفت انگیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین آثاری که به میراث جهانی اضافه شدند ، از گورستان باستانی بحرین تا جیپور شگفت انگیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید