فراوری 20 میلیارد دلاری معادن و صنایع معدنی، لفظ تحریم داخلی را به کار نبریم

به گزارش مجله سایه، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش فراوریات معدن و صنایع معدنی سال گذشته 20 میلیارد دلار بوده است. در هشت ماهه سال میلادی نیز بیش از 17 میلیون تن فولاد فراوری شده است.

فراوری 20 میلیارد دلاری معادن و صنایع معدنی، لفظ تحریم داخلی را به کار نبریم

به گزارش مجله سایه، رضا رحمانی در دومین همایش صنایع غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته، اظهار کرد: وزارت صنعت هفت محور را در برنامه های خود گنجانده است که معدن و صنایع معدنی یکی از آنها است. نقشه راه معدن بیش از 70 سیاست دارد که مورد پیگیری وزارتخانه است. اکتشاف اولویت است و از برنامه های اساسی به شمار می رود.

وی اضافه کرد: با تاکید بر اینکه انجمن های تخصصی باید مسئولیت بعضی امور را به دست بگیرند، اعلام کرد: ساخت داخل در سال رونق فراوری مورد توجه است. ما قطع به یقین مخالف خام فروشی هستیم. در حال حاضر توازن در زنجیره فولاد برقرار شده است. از مردم نیز دعوت به سرمایه گذاری در معادن کوچک می کنیم.

وزیر صنعت معدن و تجارت با تاکید بر اینکه نباید از واژه تحریم های داخلی استفاده کرد، از افتتاح واحد فراوری الکترود گرافیتی اردکان اطلاع داد و توضیح داد: امسال همه صنایع ما پیروز پیش رفته اند اما در فولاد خودکفاتر هستیم. نوید می دهیم تا خاتمه امسال حتما واحد الکترود گرافیتی اردکان را افتتاح خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 841

به "فراوری 20 میلیارد دلاری معادن و صنایع معدنی، لفظ تحریم داخلی را به کار نبریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری 20 میلیارد دلاری معادن و صنایع معدنی، لفظ تحریم داخلی را به کار نبریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید