تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر لزوم الحاق بازارچه و پایانه مرزی سرو

به گزارش مجله سایه، خبرنگاران/آذربایجان غربی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: الحاق بازارچه و پایانه مرزی سرو قدرت مانور برای دستگاههای مستقر در مرز را افزایش می دهد.

تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر لزوم الحاق بازارچه و پایانه مرزی سرو

آیدین رحمانی امروز 10 خرداد در جلسه آخرین شرایط پایانه مرزی سرو و جلسه هماهنگی الحاق بازارچه و پایانه سرو که امروز در استانداری برگزار شد، بر لزوم الحاق بازارچه و پایانه مرزی سرو اشاره کرد و گفت: این الحاق در راستای ساماندهی و ایجاد فضا و محوطه ای مناسب برای فعالیت های مرزی و گمرکی و در راستای تاکید مقام عالی استان انجام می شود.

وی افزود: با توجه به نزدیکی پایانه سرو به بندر مرسین به عنوان قطب مهم از صادرات و واردات کشور ترکیه، از اهمیت خاصی برای برخوردار است، لذا پایانه مرزی سرو می تواند نقش خوبی در اقتصاد ایفا کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه مرز سرو 2.7 هکتار مساحت دارد، افزود: این میزان برای پایانه مرزی که باید نقش موثر و تاثیرگذاری داشته باشد خیلی ناچیز بوده و ضروریست الحاقاتی به این محدوده انجام شود لذا سازمان راهداری بر اساس مصوبات کارویژه مرز و شورای مبادی ورودی و خروجی کشور باید اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.

رحمانی ادامه داد: مرز محل گذر است لذا در راستای تسریع بخشیدن به اقتصاد کشور و استان باید اقدامات اصولی و درخور شأن کشور و نظام چه در بحث بازارچه و چه در بحث پایانه صورت گیرد و هر نوع توقف را باید کاهش و با مدیریت در تمام ابعاد سرعت فعالیتها و فرآیند مرزی را افزایش داد.

رحمانی گفت: پایانه رسمی کشور به عنوان مبادی رسمی ورود و خروج کشور نقش به سزایی در اقتصاد و ارز آوری و صادرات و واردات دارد و بزرگترین ویژگی آذربایجان غربی به لحاظ وجود پایانه های رسمی و تنها استانی که با اروپا ارتباط مستقیم دارد و قطعا شرایط استان را نسبت به سایر استانها متمایز می کند.

به گزارش مجله سایه، وی افزود: هر سه پایانه مرزی بازرگان، رازی و سرو با توجه به اهمیت حمل و نقل باری و مسافر و سرو به لحاظ قرار دریافت در مرکز استان از اهمیت خاصی برخوردار است و نیاز است که به صورت متمرکز و منسجم برای پایانه های مرزی برنامه داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4185

به "تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر لزوم الحاق بازارچه و پایانه مرزی سرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر لزوم الحاق بازارچه و پایانه مرزی سرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید