بی بی سیدون کجاست؟

به گزارش مجله سایه، مناظر اطراف آبشار بی بی سیدان و رودخانه را فراموش نخواهید کرد. نام روستای این منطقه هم بی بی سیدان است.می گویند برای گذراندن یک تابستان خنک، فصل گرما که نزدیک می گردد باید رفت سمت بی بی سیدان، تنی به آب زد و گرما را از تن گرفت.

بی بی سیدون کجاست؟

برای رسیدن به این منطقه باید از سمیرم به سمت جاده یاسوج رفته و پس از حدود 35 کیلومتر به سمت چپ بپیچید. به سی کیلومتری شهر سمیرم اصفهان که برسیم، یک جاده فرعی را خواهیم دید. تا رسیدن به بی بی سیدان، حدود دو کیلومتر در میان جاده ای خاکی با شیب نسبتا زیاد حرکت می کنیم، اطراف پر است از باغات سیب. روستای بی بی سیدان کم کم به چشم می خورد. به زبان محلی به آن بی بی سیدون می گویند یعنی بی بی دو سید. محلی ها می گویند حاجت می دهد!

در این منطقه رودخانه و آبشاری زیبا هم به نام بی بی سیدان وجود دارد. آب رودخانه زلال است و مناظر دیدنی و چشم نوازی در اطراف چشمه ها و رودخانه وجود دارد. کنار رودخانه کاسگان در ورودی تنگه ای به نام تنگه نازی، آبشار بی بی سیدان خودنمایی می نماید. آب ولرم آبشار و رودخانه در تابستان، محل مناسبی برای آب تنی و شناست. در قسمت های کم عمق رودخانه حسابی آب تنی کنید. برای عبور از رودخانه حتما وسایل خود را طوری بپیچید که آب در آن ها نفوذ نکند، برای این کار از کیسه های پلاستیکی بهره ببرید. کفش مناسب به همراه داشته باشید تا بتوانید از میان آب به راحتی بگذرید.

درازه رود از جاذبه های دیگر این منطقه است. تماشای منظره درازه رود از بالای تپه های مشرف به آن بسیار زیباست. شیب را که پشت سر بگذارید می توانید به کنار رود برسید. پیاده روی در کنار رود و تماشای چشمه هایی که به آن می ریزند از دیگر دیدنی های این سفر است. درختان وحشی انگور، انجیر، تمشک، بنه و دیگر گیاهان دارویی در حاشیه این رود، زیبایی این راستا را صد چندان نموده است. صدای دلنشین رود و آرامش پیاده روی در کنار درازه رود رافراموش نخواهیدکرد. جذابیت این سفر، حرکت در راستا رودخانه است و گاه به گاه تماشای حوضچه­ های آب و آبشارک­ هایی که می­توان زیر آن­ها دوش گرفت. این آبشارک­ ها به همراه برگ­ های ریز و درشت سرسبزی که کنارشان روییده، مناظر فوق العاده زیبایی را رقم زده است.

منبع: دالاهو
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 611

به "بی بی سیدون کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی بی سیدون کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید