با پردرآمدترین بازیگران مرد دنیا در سال 2015 آشنا شوید

به گزارش مجله سایه، به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهو نیوز، باکس آفیس آمریکا و کانادا در فاصله 2013 و 2014 با کاهشی پنج درصدی روبه رو شد و به 10.4 میلیارد دلار رسید اما بازار فیلم در چین به رشد خود ادامه داد و با رشدی 34 درصدی به 4.8 میلیارد دلار رسید. بازار فروش بلیت در سطح جهانی احتیاج به ستارگانی داشت که توانایی عبور از مرزها را داشته باشند و در این میان در فاصله اول ژوئن 2014 تا اول ژوئن 2015، پولسازترین بازیگران بدون محاسبه مالیات ها در باکس آفیس معین شده اند و این فهرست از همین محاسبه به دست آمده است.

با پردرآمدترین بازیگران مرد دنیا در سال 2015 آشنا شوید

33. اندی لو با 13 میلیون دلار؛ بازیگر، ترانه سرا و خواننده هنگ کنگی بازیگر فیلم از وگاس تا ماکائو 2

33. کریس پرت با 13 میلیون دلار؛ بازیگری که با فیلم محافظان کهکشان به شهرت رسید به نظر می رسد در آینده از بازیگران اصلی هالیوود باشد. او حدود 10 میلیون دلار برای بازی در فیلم پرفروش دنیای ژوراسیک که بیش از 1.5 میلیارد دلار فروش کرد، دریافت کرد.

32. کریس اوانز با 13.5 میلیون دلار؛ هر چند او خیلی کمتر از رابرت داونی جونیور به دست آورده، اما سر او خیلی شلوغ بوده و با بازی در کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان سال پرمشغله ای را پشت سر گذاشت.

30. رانبیر کاپور با 15 میلیون دلار؛ این بازیگر هندی یکی از مشهورترین بازیگران مرد بالیوود است که اولین بار وارد فهرست پردرآمدترین بازیگران می شود. او با بازی در فیلم هایی چون روی و بامبی ولوت این درآمد را کسب کرد.

30. ویل فارل با 15 میلیون دلار؛ بازیگر کمدی فیلم هایی چون مجری تلویزیون که به تازگی در قوی باش دیده شد برای بازی در ادامه زولندر نیز قرارداد امضا نموده است.

28. جونا هیل با 16 میلیون دلار؛ هر چند او بیشتر برای بازی های کمدی شناخته می شود، اما این بازیگر در سال 2013 در گرگ وال استریت هم خوش درخشید. او برای بازی در فیلم خیابان 22 جامپ که در دنیا حدود 331 میلیون دلار فروش کرد، نزدیک 10 میلیون دلار گرفت.

28. برد پیت با 16 میلیون دلار؛ پیت در این فاصله خیلی سرش شلوغ بود از بازی در غضب و فیلم آنجلینا جولی یعنی کنار دریا تا امضا برای بازی در ادامه فیلم پرفروش سال 2013 یعنی جنگ دنیای زد که 540 میلیون دلار فروش کرد...

27. جرج کلونی با 16.5 میلیون دلار؛ او در این سال کمتر به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفت و بیشتر به کارگردانی فکر کرد. در هر حال او که آخرین بار با فیلم مردان یادگارهای ماندگار دیده شد و نقدهای مثبت و منفی گرفت، از بازیگران فیلم درود بر سزار ساخته برادران کوئن است که در کنار چنینگ تیتوم و اسکارلت جوهانسون جلوی دوربین رفته است.

26. ست روگن با 17 میلیون دلار؛ ست روگن مرد اهل شوخی و خنده برای اولین بار به مردان پردرآمد پیوسته است. او برای فیلم جنجالی مصاحبه در سال 2014 حدود 6.5 میلیون دلار گرفت و بعد برای بازی در فیلم استیو جابز در نقش متفاوت و جدی استیو سوزنیاک جلوی دوربین رفت.

24. راسل کرو با 18 میلیون دلار؛ هرچند منتقدها خیلی فیلم نوح را نپسندیدند، اما این فیلم پرفروش ترین فیلم در افتتاحیه برای راسل کرو بود. این فیلم در نهایت 362 میلیون دلار فروش کرد.

24. چو یون-فت- با 18 میلیون دلار؛ بازیگر هنگ کنگی برای اولین بار به این فهرست پیوسته و سپاسگزار بازی در فیلمی چون از وگاس تا ماگائو 2 است.

22. لیام نیسون با 19.5 میلیون دلار؛ این بازیگر ایرلندی در 63 سالگی یکی از ستارگان دنیای اکشن است و در سال 2014 بار دیگر در ربوده شده بازی کرد.

22. بن افلک با 19.5 میلیون دلار؛ فیلم دختر رفته با فروش 368 میلیون دلار برگ برنده افلک بود اما او با فیلم بعدی بتمن با عنوان جوخه خودکشی نیز به زودی دیده خواهد شد.

21. هیو جکمن با 23 میلیون دلار؛ بازیگر استرالیایی که برای بازی در تئاتر و میزبانی جوایز تونی حسابی دیده شد، هر چند برای حضور در فیلم وولورین اندکی فاصله انداخت اما از بازیگران چاپی و پن بود.

20. مت دیمون با 25 میلیون دلار؛ او با بازی در فیلم علمی تخیلی مریخی یکی از پرمخاطب ترین بازیگران سال بود و برای بازی در فیلم دیوار بزرگ نیز قرارداد امضا کرد.

18. ویل اسمیت با 26 میلیون دلار؛ بازی در فوکوس که 145 میلیون دلار در دنیا فروش کرد و با بودجه 50 میلیون دلاری ساخته شده بود سال موفقی را برای ویل اسمیت رقم زد.

18. شاهرخ خان با 26 میلیون دلار؛ لئونارد دی کاپریوی هندی ها از فیلم هایی چون سال نو مبارک و طرفدار درآمد خوبی به دست آورد.

17. متیو مک کاناهی با 26.5 میلیون دلار؛ این بازیگر که زمانی تنها در کمدی رمانتیک ها بازی می کرد با بازی در باشگاه خریداران دالاس که اسکار را برایش به ارمغان آورد و بازی در سریال شبکه اچ بی او یعنی کارآگاه واقعی سال را با موفقیت در فیلم بین ستاره ای و دریای درختان پشت سر گذاشت.

15. دنیل کریگ با 27 میلیون دلار؛ بازی در جیمز باند جدید یعنی اسپکتر این بازیگر انگلیسی را به یکی از پرسروصداترین بازیگران سال بدل کرد.

15. کریس همسوورث با 27 میلیون دلار؛ بازیگر تور که از ستارگان ثابت فیلم های دنیای مارول است در انتقام جویان: عصر اولتران بازی کرد و در هانتسمن که نسخه تیره ای از داستان سفید برفی است، به زودی دیده می شود.

14. چنینگ تیتوم با 29 میلیون دلار؛ بازیگر ستاره نوجوانان و فیلم های اکشن مانند سریال جامپ استریت در فیلم بعدی برادران کوئن یعنی درود بر سزار و هشت نفرت انگیز کوئنتین تارانتینو بازی نموده است.

13. لئوناردو دی کاپریو با 29 میلیون دلار؛ بازیگر گرگ وال استریت با بازگشت به زودی راهی سینماها می شود که فیلم وسترن سیاهی از کارگردان بردمن یعنی آلخاندرو گونزالس ایناریتو است. دی کاپریو امیدوار است با این فیلم اسکار را ببرد. حمایت از محیط زیست و ساخت مستندهایی در این باره برای نت فلیکس از برنامه های دیگر اوست.

12. جانی دپ با 30 میلیون دلار؛ او به زودی برای بار پنجم در نقش کاپیتان اسپارو دیده می شود، ستاره فیلم عشای ربانی سیاه هم بود.

11. دوین جانسون با 31.5 میلیون دلار؛ با بازی در فیلم سن آندریایس توانایی خود را در فیلم های غیراکشن نیز نشان داد و بیش از 385 میلیون دلار در سراسر دنیا فروش کرد. او که زمانی ورزشکار بود قرار است در یک کمدی تلویزیونی با عنوان توپ دارها درباره گروهی از بازیکنان فوتبال جلوی دوربین برود.

10. مارک والبرگ با 32 میلیون دلار؛ بازی در کمدی تدی 2 که 168 میلیون دلار فروش کرد و منتقل شوندگان: عصر انهدام و ساحت فیلم های تلویزیونی در کمپانی خودش او را در این صندلی قرار داده است.

9. آکشای کومار با 32.5 میلیون دلار؛ ستاره بالیود که از سال 1992 تاکنون در بیش از 150 فیلم بازی نموده معمولا هر سال در چهار فیلم بازی می نماید. او در سال 2014 در نقش های اصلی فیلم هایی چون تعطیلات و سرگرمی بازی کرد و به عنوان میزبان شوی زنده شبانه تلویزیونی ظاهر شد و تهیه کننده فیلم اکشن موتورسیکلت های هوندا هم بود.

8. سلمان خان با 33.5 میلیون دلار؛ مشهورترین ستاره بالیوود که از سال 1989 تاکنون در بیش از 80 فیلم بازی نموده در 2014 در ضربه بازی نموده و میزبان شوی شبانه روسای بزرگ هم بود. او که ماجرای زندانی شدن و دادگاهی شدنش را هم پشت سر گذاشت فعلا منتظر خاتمه نتیجه دادگاه است.

7. آمیتاب باچان با 33.5 میلیون دلار؛ ستاره بزرگ بالیوود که در 50 سال اخیر در بیش از 150 فیلم بازی نموده در 2014 ستاره فیلم باوتانا باز می شود بود مجری یک شوی شبانه با عنوان چه کسی می خواهد میلیاردر شود؟ بود که هشت فصل در سال 2014 روی آنتن رفت. فروش امتیاز فیلم های او برای شبکه های تلویزیونی از منابع اقتصادی این سوپر استار هندی است.

6. تام کروز با 40 میلیون دلار؛ بازی در نقش اتان هانت در ماموریت غیرممکن قسمت پنجم و نیز بازی در لبه فردا صندلی او را به عنوان بازیگری پردرآمد حفظ نموده است.

5. آدام سندلر با 41 میلیون دلار؛ او با بازی در پیکسل ها بر پرده نقره ای رفت و با فروش دی وی دی فیلم های قبلی اش که همواره مردم پسند بوده اند، به پولسازی ادامه داد.

4. بردلی کوپر با 41.5 میلیون دلار؛ او توانسته بین فیلم های ساده ای چون آلوها و فیلم پرفروشی چون تک تیرانداز آمریکایی که خودش تهیه کننده هم بود، توازن برقرار کند.

3. وین دیزل با 47 میلیون دلار؛ بازی در فیلم پرفروش سریع و خشمگین 7 با فروش 1.65 میلیارد دلار و با داشتن 93 میلیون طرفدار در فیس بوک، او را به چهره ای مردمی بدل نموده است.

2. جکی چان با 50 میلیون دلار؛ ستاره بزرگ چینی با بازی در داستان اژدها در کنار آدرین برودی و جانن کیوزاک که تنها در چین 120 میلیون دلار فروش کرد و نیز تهیه فیلم های دیگر و صداپیشگی در کونگ فو پاندا 3 و بازی در رد پا و امضای قرارداد بازی در چند فیلم دیگر، همچنان یکی از پولسازترین ستارگان دنیا است.

1. رابرت داونی جونیور با 80 میلیون دلار؛ بازیگر مرد آهنی همچنان پردرآمدترین ستاره دنیا است. بازی در انتقام جویان و کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی که تنها برای آن 40 میلیون دلار دریافت نموده، او را به پردرآمدترین بازیگر سال بدل ساخته است.

ترجمه از مازیار معتمدی

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 938

به "با پردرآمدترین بازیگران مرد دنیا در سال 2015 آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با پردرآمدترین بازیگران مرد دنیا در سال 2015 آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید