بازدید وزیر ارشاد از آثار هنرمندان معلول

به گزارش مجله سایه، دبیر جشنواره ملی هنری هُمام معتقد است این رویداد فرصتی را برای شنیده شدن صدای مطالبه گر 11 درصد جمعیت معلول کشور فراهم می نماید.

بازدید وزیر ارشاد از آثار هنرمندان معلول

به گزارش گروه فرهنگی مجله سایه، نمایشگاه آثار راه یافته به اولین جشنواره ملی هنری هُمام شامل آثار هنری معلولان و هنرمندان توان یاب سراسر کشور از روز سه شنبه 26 آذرماه در فرهنگستان هنر در حال برگزاری است و تا فردا دوشنبه دوم دی ماه میزبان علاقمندان خواهد بود.

گالری مهر هنر با همکاری سازمان بهزیستی کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این نمایشگاه را برگزار نموده است.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور عصر شنبه 30 آذرماه از این نمایشگاه بازدید کردند.

صالحی در حاشیه این بازدید، حضور در این نمایشگاه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: آثار خلق شده توسط هنرمندانی که ناتوانی جسمی دارند، اما توانایی روحی آن ها ناتوانی جسمی شان را پوشش می دهد، انسان را منقلب می نماید، به طوری که ما می توانیم همت آن ها را الگو قرار دهیم.

کریم پاشازاده دبیر جشنواره همام با بیان اینکه 160 اثر از 160 هنرمند توان یاب به نمایش درآمده است، درباره اهداف این نمایشگاه به خبرنگار مهر گفت: این نمایشگاه به منظور ارتقای سطح فعالیت های هنری معلولان، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در معلولان و الگوسازی و افزایش حس امید و کوشش خودباوری آن ها، هم افزایی، مشارکت و ارتباط مؤثر میان سمن ها، بخش خصوصی و مراکز دولتی، شناسایی و استعدادیابی هنرمندان توان یاب، ایجاد بستری برای عرضه و فروش آثار معلولان کشور، ایجاد فرصت های برابر و نمایش اثربخشی معلولان توانمند در توسعه جامعه برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه عوائد فروش به هنرمندان می رسد، اعلام کرد: آثار نمایشگاه 100 درصد به سود هنرمندان فروش رفته است. قیمت گذاری آثار نیز توسط هنرمندان صورت گرفته و ما فقط به آن ها مشورت دادیم.

پاشازاده تاکید نمود: جشنواره همام فرصتی را برای شنیده شدن صدای مطالبه گر 11 درصد جمعیت معلول کشور فراهم می نماید.

به گزارش مهر، آثار حاضر در اولین نمایشگاه جشنواره همام پس از شناسایی هزار و 150 هنرمند معلول در کشور و انتخاب 800 اثر برای داوری انتخاب شدند که پس از داوری اولیه، 159 اثر حائز حضور در نمایشگاه و رقابت نهایی شدند و برگزیدگان این جشنواره روز دوم دی ماه معرفی خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2272

به "بازدید وزیر ارشاد از آثار هنرمندان معلول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید وزیر ارشاد از آثار هنرمندان معلول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید