اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 1401 اواخر خرداد

به گزارش مجله سایه، به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرنگاران عبدالرسول پورعباس در بازدید از حوزه آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: 647 هزار داوطلب از امروز رقابت خود در آزمون شروع نموده اند، این آزمون تا روز آدینه ادامه دارد.

اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 1401 اواخر خرداد

وی اضافه کرد: آزمون کارشناسی ارشد امروز در 63 رشته و 68 هزار داوطلب، در روز پنجشنبه در 35 رشته و 331 هزار داوطلب و در روز آدینه در 37 رشته و 247 هزار داوطلب برگزار می گردد.

پورعباس گفت: در میان گروه های آموزشی آزمون، گروه علوم انسانی با بیش از 400 هزار نفر بیشترین داوطلب را دارد. این موضوع نشان می دهد بیشتر داوطلبان حتی از گروه های مهندسی هم مایل به شرکت در گروه علوم انسانی هستند.

رئیس سازمان سنجش می گوید: نتایج اولیه اواخر خرداد اعلام می گردد و انتخاب رشته در اوایل تیرماه انجام می گردد و پیش بینی می کنیم پس از دو سال نتایج نهایی در نیمه اول شهریور اعلام خواهد شد تا پذیرفته شدگان اول مهر سر کلاس حاضر شوند.

وی گفت: سال گذشته بیش از 130 هزار نفر پذیرفته شده اند و هنوز پرتال ظرفیت برای دانشگاه ها باز است و پیش بینی می گردد ظرفیت پذیرش افزایش پیدا کند. سال جاری پیش بینی می گردد حدود 30 درصد داوطلبان پذیرفته گردد.

پورعباس ادامه داد: از میان 647 هزار داوطلب آزمون، 53 درصد خانم ها هستند و 47 درصد آقایان هستند. این نسبت را در گروه های آموزشی هم داریم. در گروه علوم انسانی نیز 57 درصد، در گروه علوم پایه 67 درصد، در فنی مهندسی 27 درصد، در گروه هنر 63 درصد و در گروه دامپزشکی هم 64 درصد داوطلبان زن هستند.

وی می گوید: نمره کل آزمون کارشناسی ارشد شامل 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل دوره کارشناسی است. از داوطلبان خواهش می کنم که معدل صحیح را درج نمایند و اگر مغایرت داشته باشند قبولی آنها لغو می گردد. در زمان انتخاب رشته هم داوطلبان یک بار دیگر فرصت دارند که معدل صحیح را درج نمایند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: آزمون در امنیت کامل در حال برگزاری است اما به داوطلبان توصیه می کنیم که به هیچ وجه از ابزارآلاتی که نباید همراه خود داشته باشند استفاده ننمایند. داشتن موبایل به هر شکل محرومیت و محکومیت برای داوطلب به همراه دارد. هر گروه وسیله الکترونیکی ممنوع است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه شرایط آب و هوایی در بعضی از استان ها مطلوب نیست اما پیش بینی کردیم که ماسک استاندارد در اختیار داوطلبان قرار گیرد. اما این شرایط، شرایطی است که در منطقه ایجاد شده است و از داوطلبان عذرخواهی می کنیم و امیدواریم شرایط و امکاناتی که در اختیار می گذاریم استاندارد باشد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 11847

به "اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 1401 اواخر خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 1401 اواخر خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید