ادعای نشنال اینترست درباره قصد ایران برای خرید جنگنده از روسیه و چین

نشنال اینترست در گزارشی مدعی شده که ایران به دنبال تهیه سه مدل جت جنگنده از روسیه و چین بوده اما تاکنون پیروز به این کار نشده است.

ادعای نشنال اینترست درباره قصد ایران برای خرید جنگنده از روسیه و چین

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، نشریه نشنال اینترست روز پنجشنبه در مقاله ای با اشاره به توان هوایی ایران، مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران مدت هاست که می خواهد دو جت جنگنده Mig-31 و su-27 را از مسکو و جت جنگنده J-10 را از پکن خریداری کند.

نشنال اینترست در این مقاله مدعی شده که جمهوری اسلامی از آنجا که جت های جنگی ایران قدیمی شده اند و جت های جدیدشان تنها نمونه ای از طرح جت های قدیمی شان است، قصد خرید این جت های جنگنده را نموده است.

به گزارش خبرنگاران، در پی خروج آمریکا از برجام و شروع جنگی اقتصادی با وضع تحریم های تمام عیار علیه ایران، اداره نظارت بر دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا - اوفاک - در اطلاعیه ای فعالان در صنایع هواپیمایی را از خطر قرار دریافت در معرض اقدامات تنبیهی و تحریم های اقتصادی ایالات متحده به دلیل ارتباط یا انتقال بدون مجوز هواپیما، قطعات و اقلام، فناوری یا خدمات هواپیمایی به ایران یا شرکت های هواپیمایی تحریمی ایران و مرتبط با ایران مطلع ساخته است.

سیگال مندلکر، معاون وزارت خزانه داری در امور مقابله با تروریسم و اطلاعات اقتصادی گفته است که دست اندرکاران صنایع هواپیمایی بین المللی از جمله ارائه دهندگان خدمات مانند آژانس های مسافرتی، کارگزاران و شرکت های نمایندگی باید نهایت هشیاری را به خرج دهند تا در فعالیت های ایران سهیم نشوند.

این در حالی است که عربستان سعودی با آزادی تمام، سال گذشته تفاهم نامه ای را با انگلیس امضا کرد تا براساس آن 48 فروند جنگنده تایفون را از لندن خریداری کند. عربستان در همین هفته، منطقه عطان واقع در جنوب صنعای یمن را با جنگنده های بمب افکن خود بمباران کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 14 شهریور 1398 شناسه مطلب: 514

به "ادعای نشنال اینترست درباره قصد ایران برای خرید جنگنده از روسیه و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای نشنال اینترست درباره قصد ایران برای خرید جنگنده از روسیه و چین"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید