اخبار تایید نشده از توافق احزاب لبنان بر سر انتخاب نخست وزیر جدید

به گزارش مجله سایه، برخی منابع و رسانه ها در لبنان از توافق احزاب لبنانی برای معرفی نخست وزیر جدید این کشور خبر داده اند.

اخبار تایید نشده از توافق احزاب لبنان بر سر انتخاب نخست وزیر جدید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، احزاب المستقبل، شبکه تلویزیونی ال بی سی ال لبنان بیان نمود التیار الوطنی الحر، امل و حزب الله با معرفی محمد الصفدی به عنوان نخست وزیر جدید این کشور موافقت کرده اند.

محمد الصفدی سیاستمدار 75 ساله لبنانی از ژوئن 2011 تا 15 فوریه 2014، وی به عنوان وزیر دارایی در دولت نجیب میقاتی در زمان رئیس جمهوری میشل سلیمان منصوب شد.

وئام وهاب وزیر سابق لبنان نیز شب گذشته بیان نمود که درباره انتخاب محمد الصفدی به عنوان نخست وزیر دولت تکنو- سیاسی توافق شده است.

وئام وهاب در صفحه کاربری خود در توییتر نوشته است: درباره انتخاب نخست وزیر با مشارکت المستقبل توافق شده است.

وی افزود: چه کاری می توانید انجام دهید تا خواسته های مردم تامین شود.

از سوی دیگر، منابعی نزدیک به محمد الصفدی، وزیر سابق لبنان در پاسخ به اخبار مربوط به اجماع درباره نام رئیس دولت بعدی، به پایگاه خبری النشره اعلام کرده اند که در راستای احترام به قانون و جایگاه نخست وزیر، انتخاب الصفدی به عنوان نخست وزیر طی رایزنی های پارلمانی اعلام می شود.

منابع مذکور تأکید کردند که هر دولتی باید خواسته های مردم و آرمان های آنها را برآورده کند.

النشره همچنین نوشت، توافق اصولی بین احزاب سیاسی درباره نام محمد الصفدی وزیر سابق برای تشکیل کابینه شامل انتصاب دو نفر از کنندگان جنبش اعتراضی لبنان برای وزارت در کابینه جدید است علاوه بر اینکه احزاب سیاسی اسامی افراد جدید، جوان و توانمند را معرفی می کنند که انتظار می رود عملکرد آنها بازتاب مثبتی نزد افکار عمومی داشته باشد.

منابعی نیز به شبکه تلویزیونی المنار بیان نمودند با سعد الحریری(نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان) درباره اعلام نهایی نام رئیس دولت بعدی توافق انجام خواهد شد ولی تاکنون در این باره تصمیم گیری نشده است.

النشره همچنین گزارش داد گروه هایی از معترضان لبنان به دنبال اعلام خبر تایید نشده از توافق گروه های لبنانی بر سر نامزدی محمد الصفدی برای تشکیل کابینه این کشور در برابر منزل و یکی از موسسه های او تحصن کرده اند.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز گزارش داد جمعی از معترضان در حال حرکت به سمت منزل الصفدی هستند تا در آنجا تحصن کنند.

تلویزیون ام تی وی نیز گزارش داد دولت آینده ترکیبی از سیاستمداران و تکنوکرات ها خواهد بود.

میشل عون رئیس جمهوری لبنان پیشتر گفته بود که وی امیدوار است که دولت جدید طی چند روز آینده پس از برداشته شدن موانع مقابل معرفی و تشکیل کابینه، تشکیل شود.

رئیس جمهوری لبنان تأکید کرد که خواسته های معترضان در میادین مورد پیگیری قرار می گیرد و این امر، یکی از مهم ترین اهداف دولت بعدی خواهد بود که ما تلاش می کنیم در آینده نزدیک تشکیل شود.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1690

به "اخبار تایید نشده از توافق احزاب لبنان بر سر انتخاب نخست وزیر جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار تایید نشده از توافق احزاب لبنان بر سر انتخاب نخست وزیر جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید