اجباری بودن ماسک در حمل و نقل عمومی

به گزارش مجله سایه، وزیر راه و شهرسازی گفت: چیزی از مردم درباره پرواز های چینی پنهان نمی کنیم و در این ایام شیوع ویروس کرونا با شرکت های حمل و نقلی که پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند برخورد می کنیم.

اجباری بودن ماسک در حمل و نقل عمومی

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

محمد اسلامی در حاشیه مراسم بهره برداری از 88 دستگاه ناوگان ریلی اظهار کرد: ابلاغیه ها و پروتکل های مورد نظر درباره جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و فاصله گذاری اجتماعی را به شرکت های حمل و نقل عمومی اعلام نموده ایم و این پروتکل ها برای همه آن ها لازم الاجراست و هر کسی از آن تخلف کند با او برخورد می کنیم.

وی اضافه نمود: استفاده کردن از ماسک در همه وسایل حمل و نقل عمومی در حوزه های ریلی، جاده ای و هوایی اجباری است و اگر بعضی از شرکت های حمل و نقلی این مسئله و پروتکل های بهداشتی اعلام شده را رعایت نکنند رصد شده و با متخلفان برخورد جدی می کنیم. به عنوان مثال اگر یک شرکت هواپیمایی نسبت به اجرای این موارد اقدام نکند پرواز های آن را محدود خواهیم کرد و تعلیق در انتظار شرکت های متخلف است.

اسلامی در پاسخ به سوالی درباره اختلاف نظر با وزارت بهداشت درباره برقراری پرواز های چین گفت: در این زمینه هیچ چیزی را از مردم پنهان نمی کنیم و نخواهیم کرد و اساسا دولت مسائل را به سرعت با مردم در میان می گذارد. از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا جلسه ای با حضور معاون رئیس جمهور برگزار گردید و در آن جلسه تصمیم گرفته شد که پرواز های چین متوقف گردد، اما دو تبصره داشت که درباره بازگرداندن ایرانیان ساکن چین و دانشجویان ووهان بود که با پرواز های تحت کنترل و رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در همه این روز ها و پرواز ها نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اجرای پرواز ها و ورود مسافران نظارت می کردند و در فرودگاه ها حضور داشتند. همچنین بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا همه مسافرانی که از آمریکای شمالی و اروپا وارد ایران می شوند تست می دهند و با تعهد خودشان 14 روز در قرنطینه می مانند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4044

به "اجباری بودن ماسک در حمل و نقل عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجباری بودن ماسک در حمل و نقل عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید