آیا ارتش مصر به جنگ در لیبی می رود؟

به گزارش مجله سایه، ایسنا نوشت: کارشناسان نظامی مصر اعلام کردند موافقت مجلس با اعطای اختیار به رئیس جمهور برای اعزام نیرو به خارج از مرزها به معنای اعزام فوری نیرو به لیبی نیست.

آیا ارتش مصر به جنگ در لیبی می رود؟

به گزارشخبرگزاری اسپوتنیک، سمیر راغب، کارشناس امنیتی و پژوهش های استراتژیک گفت: تصمیم مجلس در راستای تکمیل تدابیر قانونی لازم برای مداخله در صورت نقض امنیت ملی کشور است.

وی اضافه نمود: این تصمیم به نیروهای مسلح موافقت لازم را می بخشد. این نیروها بنا به احتیاج و در راستای هماهنگی با نیروهای مسلح لیبی به وظایف خود عمل می نمایند. اکنون موضوع نظامی است.

وی گفت: از این زمان اقدامات چه درباره تعامل یا فرماندهی مشترک(بین نیروهای مسلح مصر یا لیبی) یا ایجاد اتاق عملیات مشترک آغاز می گردد اما این تصمیم به معنای این نیست که همین فردا نیروهای مصری به لیبی اعزام می شوند و جنگ آغاز خواهد شد اما آمادگی وجود دارد.

راغب گفت: مصر هرگز جنگ را آغاز نخواهد کرد. مصر خطوط قرمزش را تعیین نموده و اگر طرف مقابل تجاوز را آغاز کند نیروهای مسلح آماده هستند و احتیاجی به تکمیل تدابیر نیست. در هر صورت تصمیم مجلس به معنای آغاز جنگ نیست اما به معنای آغاز تدابیر نظامی برای ورود نیروهای مصری چه زمینی و چه دریایی است.

وی درباره کوشش های دیپلماتیک برای حل بحران لیبی گفت: مصر امیدوار است قبل از وقوع هر جنگی بحران به صورت مسالمت آمیز حل گردد اما اگر مسالمت آمیز حل نگردد و تجاوز از خط قرمز اتفاق بیفتد ورود نیروهای مصر لازم خواهد بود.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4682

به "آیا ارتش مصر به جنگ در لیبی می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ارتش مصر به جنگ در لیبی می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید