آرزوی طرفداران سرخ؛ پرسپولیس بهمن ماه به قطر می رود؟

به گزارش مجله سایه، کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی باشگاه های 2020 برنامه کامل این ملاقات ها را بیان کرد و سه ورزشگاه میزبان این مسابقات تعیین شد.

آرزوی طرفداران سرخ؛ پرسپولیس بهمن ماه به قطر می رود؟

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، فیفا و کمیته محلی برگزاری جام جهانی باشگاه ها 2020 در قطر، برنامه ریزی کامل این دوره از مسابقات را انجام داده و استادیوم های میزبان جام جهانی باشگاه ها را معین نموده اند.

جام جهانی باشگاه ها 2019 که با قهرمانی لیورپول به خاتمه رسید، در دو استادیوم جاسم بن حمد (السد) و خلیفه میزبانی شد، اما این دوره با سه استادیوم جام جهانی 2022 برگزار خواهد شد.

ملاقات نخست و افتتاحیه مسابقات میان الدحیل قطر به عنوان نماینده کشور میزبان و اوکلند سیتی نیوزلند به عنوان نماینده اقیانوسیه، اول فوریه 2021 در استادیوم الجنوب برگزار می گردد. برنده این ملاقات در مرحله بعدی طبق قرعه کشی به مصاف نماینده آسیا، کونکاکاف یا آفریقا خواهد رفت و دو تیم دیگر نیز در این مرحله با یکدیگر رقابت خواهند کرد. ملاقات شماره دو جام جهانی باشگاه ها در استادیوم الریان برگزار خواهد شد که روز 18 دسامبر (28 آذر) با برگزاری فینال امیر کاپ قطر به صورت رسمی و به عنوان چهارمین استادیوم از هشت استادیوم میزبان جام جهانی 2022 افتتاح خواهد شد. ملاقات شماره سه جام جهانی باشگاه ها نیز در استادیوم اجوکیشن سیتی برگزار می گردد. هر دو ملاقات چهارم فوریه برگزار خواهد شد. بازندگان این مرحله (ملاقاتهای شماره دو و سه) برای رتبه پنجم و ششمی در روز هفتم فوریه در استادیوم اجوکیشن سیتی به مصاف هم خواهند رفت. در همین روز و طبق قرعه کشی یکی از برندگان ملاقاتهای شماره دو یا سه، نخستین ملاقات مرحله نیمه نهایی را در استادیوم الجنوب با قهرمان کوپا لیبرتادورس برگزار می نمایند و دیگر ملاقات نیمه نهایی نیز، هشتم فوریه در استادیوم الریان برگزار می گردد که یک سوی آن بایرن مونیخ است.

ملاقات فینال و رده بندی نیز، روز یازدهم فوریه در استادیوم اجوکیشن سیتی برگزار می گردد. به این ترتیب در جام جهانی باشگاه ها، استادیوم اجوکیشن سیتی میزبان چهار مسابقه است و دو استادیوم الجنوب و الریان نیز هر کدام از دو ملاقات میزبانی خواهند کرد.

تقویم و برنامه بازی های جام جهانی باشگاه ها 2020 در یک نگاه:

اول فوریه 2021 (13 بهمن)

استادیوم الجنوب

الدحیل قطر - اوکلند سیتی نیوزلند

چهارم فوریه 2021 (16 بهمن)

استادیوم الریان

بازی دوم طبق قرعه کشی

استادیوم اجوکیشن سیتی

بازی سوم طبق قرعه کشی

*در این مرحله برنده بازی اول و قهرمانان آسیا، آفریقا و کانکاکاف طبق قرعه کشی با یکدیگر بازی می نمایند.

هفتم فوریه (19 بهمن)

استادیوم اجوکیشن سیتی

بازنده بازی دوم - بازنده بازی سوم (بازی پنجم و ششمی جام)

استادیوم الجنوب

قهرمان لیبرتادورس - برنده بازی دوم یا سوم (طبق قرعه کشی)

هشتم فوریه 2021 (20 بهمن)

استادیوم الریان

بایرن مونیخ - برنده بازی دوم یا سوم (طبق قرعه کشی)

یازدهم فوریه (23 بهمن)

استادیوم اجوکیشن سیتی

بازنده ملاقات پنجم و ششم (ملاقات رده بندی)

استادیوم اجوکیشن سیتی

برنده ملاقات پنجم و ششم (ملاقات فینال)

جام جهانی باشگاه ها 2020 به میزبانی قطر، از اول تا یازدهم فوریه 2021 (13 تا 23 بهمن) برگزار می گردد که تا به امروز حضور چهار تیم از هفت تیم حاضر در این رقابت ها معین شده است. الدحیل، نماینده کشور میزبان و قهرمان آخرین دوره لیگ ستارگان قطر، بایرن مونیخ، قهرمان اروپا در فصل 2020-2019، اوکلند سیتی نیوزلند، نماینده کنفدراسیون فوتبال اقیانوسیه و الاهلی مصر، قهرمان آفریقا در فصل 2020-2019 چهار تیمی هستند که حضورشان در این دوره قطعی شده است. سه تیم دیگر این رقابت ها پس از برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا، آمریکای جنوبی و کانکاکاف معین خواهند شد. با این حال لوگوی پرسپولیس به عنوان فینالیست لیگ قهرمانان آسیا از منطقه غرب در پوستر جام جهانی باشگاه ها گنجانده شده است و برنده ملاقات فینال در روز 19 دسامبر (29 آذر) تکلیف نماینده آسیا را نیز معین خواهد نمود. فینال لیگ قهرمانان آمریکای جنوبی یا کوپا لیبرتادورس طبق برنامه روز شنبه 23 ژانویه (4 بهمن) در استادیوم ماراکانا برزیل برگزار خواهد شد. ملاقات فینال لیگ قهرمانان کانکاکاف نیز 22 دسامبر (2 دی ماه) در ایالت متحده آمریکا برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 5845

به "آرزوی طرفداران سرخ؛ پرسپولیس بهمن ماه به قطر می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرزوی طرفداران سرخ؛ پرسپولیس بهمن ماه به قطر می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید