آموزش چگونگی روبرو شدن با خرس قهوه ای به جوامع محلی البرز

به گزارش مجله سایه، خبرنگاران/البرز مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز گفت: عرصه های طبیعی استان البرز زیستگاه و مأمن بسیاری از گونه های حیات وحش از قبیل پلنگ، روباه، شغال، انواع پرندگان، انواع پستانداران، خزندگان و... است که تخریب زیستگاه، خشکسالی و کمبود غذا و ...زمینه های ایجاد تعارض بین انسان و حیات وحش را به وجود می آورد.

آموزش چگونگی روبرو شدن با خرس قهوه ای به جوامع محلی البرز

فردین حکیمی در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: به منظور سیاستگذاری نو و تاکید بر آموزش مباحث زیست محیطی از طریق اداره کل حفاظت محیط زیست استان و واحدهای تابعه و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی و آموزش گروه های هدف جوامع محلی کارگاه آموزش زیست محیطی آموزش رفع تعارضات میان گوشتخواران بزرگ جثه خرس قهوه ای و جوامع محلی با همکاری جهاد دانشگاهی استان البرز برگزار می شود.

حکیمی اضافه کرد: این کارگاه پنج روزه به منظور نهادینه کردن فرهنگ حفظ محیط زیست در بین اقشار مختلف جامعه طبق هماهنگی با جوامع محلی منطقه طالقان، با حضور دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستا منطقه حفاظت شده البرز مرکزی (آسارا) و منطقه شکار ممنوع طالقان و فرمانداری طالقان در تاریخ 15 لغایت 19 تیرماه سال جاری با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال برگزاری است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز ادامه داد: در این کارگاه آموزشی مسائل زیست محیطی چون لزوم حفظ تنوع زیستی و حفاظت از گونه های جانوری و همچنین تعارض حیات وحش از جمله خرس قهوه ای با جوامع محلی مورد بحث و گفت و گو قرار گرفته و بر لزوم مشارکت کلیه اقشار مردم و دوستداران محیط زیست در حفظ محیط زیست تاکید می شود.

حکیمی اعلام نمود: عرصه های طبیعی استان البرز زیستگاه و مأمن بسیاری از گونه های حیات وحش از قبیل پلنگ، روباه، شغال، انواع پرندگان، انواع پستانداران، خزندگان و... است که تخریب زیستگاه، خشکسالی و کمبود غذا و ...زمینه های ایجاد تعارض بین انسان و حیات وحش را به وجود می آورد.

حکیمی در پایان از مردم شریف استان به ویژه جوامع محلی که در نزدیکی زیستگاه های طبیعی این گونه نادر و حمایت شده زندگی می کنند خواست تا از تردد و رفت و آمد غیر ضروری در ارتفاعات و منطقه ها جنگلی استان که زیستگاه این گونه است خودداری کنند.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 8667

به "آموزش چگونگی روبرو شدن با خرس قهوه ای به جوامع محلی البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش چگونگی روبرو شدن با خرس قهوه ای به جوامع محلی البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید