19درصد آمریکائیان یکی از نزدیکان خود را در اثر کرونا از دست دادند خبرنگاران

به گزارش مجله سایه، نتایج یک نظرسنجی جدید در ایالات متحده آمریکا نشان می دهد که 19 درصد از مردم این کشور یکی از نزدیکان خود را در اثر ابتلا به بیماری ویروسی کرونا از دست داده اند.

19درصد آمریکائیان یکی از نزدیکان خود را در اثر کرونا از دست دادند خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، نتایج یک نظرسنجی جدید در ایالات متحده آمریکا نشان می دهد که یک نفر از هر 5 شهروند آمریکا یک دوست نزدیک یا یکی از عزیزان خود را در اثر ابتلا به بیماری کرونا از دست داده است.

داده های دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد که از یازدهم مارس 2020 و اعلام پاندمی کرونا از سوی سازمان جهانی بهداشت بیش از 530 هزار شهروند آمریکا در اثر ابتلا به بیماری ویروسی کووید -19 یا عوارض ناشی از این بیماری جان خود را از دست داده اند. افزون بر این، حدود 30 میلیون نفر از مردم آمریکا به این بیماری مبتلا شده اند.

نتایج یک نظرسنجی جدید که با همکاری خبرگزاری آسوشیتدپرس- مرکز پژوهش افکار ملی صورت گرفته، نشان می دهد در حالی که اکثریت مردم آمریکا از ترس و شوک اولیه ناشی از شیوع این بیماری عبور نموده اند، همچنان برای بازگشت به روال عادی زندگی آمادگی ندارند.

در مارس 2020 نتایج نظرسنجی آسوشیتدپرس- مرکز پژوهش افکار ملی نیز نشان داد که 50 درصد مردم آمریکا بی نهایت یا بسیار نگران شیوع این ویروس هستند. امروز این رقم به حدود 31 درصد کاهش یافته است.

بزرگترین پیروز این نظرسنجی احتمالاً جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بود؛ زیرا دو سوم شهروندان آمریکا می گویند که کشور خطر این ویروس را به اندازه کافی جدی نگرفته است؛ موضوعی که باعث شد جو بایدن مقابله با شیوع کووید -19 را در اولویت سیاست های داخلی خود قرار دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 7289

به "19درصد آمریکائیان یکی از نزدیکان خود را در اثر کرونا از دست دادند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "19درصد آمریکائیان یکی از نزدیکان خود را در اثر کرونا از دست دادند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید