یک هشتم بهبودیافتگان کرونا فوت می کنند

به گزارش مجله سایه، نتیجه یک مطالعه نشان می دهد حدود یک سوم از بهبودیافتگان کرونا در طول 5 ماه پس از بهبودی دوباره به بیمارستان مراجعه می کنند و یک هشتم آن ها به دلیل عوارض کووید 19 می میرند.

یک هشتم بهبودیافتگان کرونا فوت می کنند

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، محققان دانشگاه لستر و اداره آمار ملی انگلیس در تحقیقی دریافتند که از 47780 فرد مبتلا به کرونای مرخص شده در موج اول، 29.4 ٪ در طی 140 روز به بیمارستان بازگشتند و 12.3 ٪ از آن ها فوت کردند.

این اتفاق به دلیل اثرات ویرانگر و طولانی مدت ویروس کرونا رخ می دهد؛ به گونه ای که عوارض کرونا می تواند در بسیاری از افراد بهبودیافته، مسائل قلبی، دیابت و بیماری های مزمن کبد و کلیه را ایجاد کند.

کاملش خانتی مسئول این تحقیق و استاد دیابت و بیماری های عروقی در دانشگاه لستر، گفت: این تحقیق، بزرگترین مطالعه ای بود است که در مورد افراد مرخص شده از بیمارستان پس از بهبودی از کرونا انجام شده است.

بسیاری از بهبودیافتگان کرونا دچار دیابت می شوند

او توضیح داد: بهبودیافتگان از کرونا در حالی به خانه برمی گردند که از عوارض طولانی مدت آن رنج برده و دوباره مجبور به بازگشت به بیمارستان می شوند که تعدادی از آن ها می میرند.

کاملش خانتی افزود: نمی دانیم که آیا این بازگشت و فوت ناشی از آن، به دلیل تخریب سلول های انسولین ساز است که منجر به دیابت نوع 1 می شود یا اینکه باعث ایجاد مقاومت به انسولین شده و در نتیجه منجر به دیابت نوع 2 می شود، اما در هر حال، بسیاری از بهبودیافتگان از کرونا دچار دیابت می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6832

به "یک هشتم بهبودیافتگان کرونا فوت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک هشتم بهبودیافتگان کرونا فوت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید