کشف حفره های امنیتی خطرناک در زوم

به گزارش مجله سایه، یک موسسه امنیتی از شناسایی آسیب پذیری های خطرناکی در نرم افزار ویدئو کنفرانس زوم خبر داده که هکرها با سوءاستفاده از آنها می توانند امنیت همه رایانه های شخصی را به خطر بیندازند.

کشف حفره های امنیتی خطرناک در زوم

همزمان با شیوع ویروس کرونا استفاده مردم از نرم افزارهای گپ گروهی و ویدئو کنفرانس برای برگزاری جلسات کاری، آموزش آنلاین و غیره افزایش یافته است. یکی از محبوب ترین این نرم افزارها زوم است که افشای حفره های امنیتی جدید آن توسط مؤسسه Cisco Talos نشان می دهد مسائل این برنامه علیرغم به روزرسانی های اخیر برطرف نشده است.

Cisco Talos قبلاً نیز یک آسیب پذیری امنیتی را در نرم افزار زوم شناسایی کرده بود که شرکت سازنده آن را در ماه می با عرضه وصله TALOS-2020-1055 برطرف کرده بود.

این شرکت می گوید هکرها با سواستفاده از آسیب پذیری تازه می توانند پیام های حاوی فایل های آلوده و دستکاری شده با فرمت گیف را برای کاربران نرم افزار زوم ارسال کنند. البته این پیام ها باید از طریق سرورهای شرکت Gipghy ارسال شوند که در زمینه تولید انبوه فایل های متحرک گیف فعالیت می کند.

هکرها بعد از این کار می توانند به رایانه های شخصی آلوده شده نفوذ کرده و داده های شخصی آنها را سرقت کنند. کارشناسان Cisco Talos با شرکت زوم در تماس هستند تا بتوانند این مشکل را هر چه سریع تر برطرف کنند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4527

به "کشف حفره های امنیتی خطرناک در زوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف حفره های امنیتی خطرناک در زوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید