پیش نویس قطعنامه غربی ها علیه ایران به شورای حکام ارسال شد

به گزارش مجله سایه، منابع آگاه از ارائه پیش نویس قطعنامه ضدایرانی به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از طریق آمریکا و 3 کشور اروپایی خبر دادند که گفته می شود احتمالا در جلسه رای گیری به تصویب خواهد رسید.

پیش نویس قطعنامه غربی ها علیه ایران به شورای حکام ارسال شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، 3 دیپلمات آگاه خبر دادند که آمریکا و 3 کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه پیش نویس قطعنامه ای را با ادعای عدم ارائه پاسخ کامل و روشن از سوی ایران درباره مواد هسته ای ردیابی شده در سایت های اعلام نشده، به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کردند.

رویترز در این باره نوشت که متن پیش نویس ارائه شده بسیار شبیه به پیش نویسی است که هفته گذشته منتشر شده است و قرار است که در جلسه این هفته شورای حکام اعضای این سازمان آن را به رای بگذارند. برخی از دیپلمات ها گفتند که این قطعنامه به رغم هشدار های ایران در مورد عواقب این اقدام، احتمالا تصویب می شود.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی روز گذشته با تکرار ادعا های خود درباره برنامه صلح آمیز هسته ای ایران گفت که ایران برای یافته های این آژانس در 3 مکان اعلام نشده پاسخی ارائه نکرده است.

وی در کنفرانس خبری پس از نشست شورای حکام این آژانس گفت که وی نقشی در هرگونه قطعنامه برضد ایران ندارد چرا که این مسئله از طریق اعضا تصمیم گیری می شود.

گروسی افزود: برخلاف، براساس آنچه پیشتر گفتم، این مسئله به عنوان یک یادآوری برای ایران، ما و همه خواهد بود که واقعا نیاز داریم در مورد مسائلی که برای زمانی طولانی مطرح بوده اند، به ارائه توضیحات بپردازیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 تیر 1401 بروزرسانی: 23 تیر 1401 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 11991

به "پیش نویس قطعنامه غربی ها علیه ایران به شورای حکام ارسال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش نویس قطعنامه غربی ها علیه ایران به شورای حکام ارسال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید