ورودی های آرامستان باغ رضوان، 29 اسفند و اول فروردین مسدود است

به گزارش مجله سایه، مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با اشاره به این که براساس تصمیم مدیران استان در ستاد مقابله با کرونا، ورودی های آرامستان باغ رضوان و آرامستان های محلی در روز پنج شنبه 29 اسفند و آدینه اول فروردین مسدود است.

ورودی های آرامستان باغ رضوان، 29 اسفند و اول فروردین مسدود است

جهت دریافت خدمات طراحی نمای خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش مجله سایه به نقل از ایسنا، احمدرضا مرادی با اشاره به سنت دیرینه شهروندان برای حضور در آرامستان ها و زیارت اموات در آخرین پنج شنبه سال و روز عید نوروز، اظهار کرد: هر سال در این روزها شاهد ازدحام جمعیت و شلوغی آرامستان هستیم، اما سال جاری باتوجه به شیوع ویروس کرونا و با تصمیماتی که در ستاد استانی مقابله با کرونا از سوی مسئولان استان گرفته شد، در روز پنج شنبه و آدینه آرامستان باغ رضوان و دیگر آرامستان های محلی شهر اصفهان مسدود است.

وی با بیان این که ازدحام جمعیت می تواند یکی از عوامل شیوع بیشتر ویروس کرونا باشد و به همین خاطر باید به حداقل برسد.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان از شهروندان خواست که در این دو روز به هیچ وجه به آرامستان مراجعه ننموده و زیارت اهل قبور را به زمان دیگری بعد از عبور از بحران کرونا موکول نمایند و گفت: در فرصت های آینده خدمت گذار شهروندان عزیز خواهیم بود، اما انتظار داریم در این دو روز به خاطر رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با ما همکاری داشته باشند چون امکان حضور در آرامستان ها وجود ندارد.

وی با اظهار امیدواری از این که با همکاری شهروندان بتوانیم به خوبی از این بحران عبور کنیم، توضیح داد: براساس تصمیم گرفته شده، علاوه بر آرامستان باغ رضوان، تجمع در تمام آرامستان های محلی نیز ممنوع است و در این زمینه اطلاع رسانی ها اجرا شده و بنرهای اطلاع رسانی تا انتها امروز نصب خواهد شد. همچنین با شهرداران مناطقی که آرامستان محلی دارند و هیئت امنای آرامستان ها هماهنگی لازم شده تا از مردم بخواهند در آرامستان حضور نداشته باشند.

زیارت اهل قبور را به زمان دیگری موکول کنید

مرادی بار دیگر از شهروندان خواست به خاطر حفظ سلامت خود و خانواده هایشان و مجله سایهان از تجمع در آرامستان ها به ویژه باغ رضوان خودداری و زیارت اهل قبور را به زمان دیگری موکول نمایند.

وی در مورد امکان حضور در آرامستان ها در ایام نوروز نیز اظهارکرد: در ایام عید نوروز درب آرامستان مسدود نیست، ولی همچنان درخواست داریم مجله سایهان تا گذر از بحران کرونا همکاری داشته و به آرامستان ها مراجعه ننمایند، چراکه در هر صورت روزانه تعدادی متوفا برای خاکسپاری داریم که اقوام و خانواده آنها برای خاکسپاری حضور دارند و باید به آنها خدماتی ارائه دهیم، اما اگر شهروندان دیگر هم بخواهند برای زیارت قبور بیایند، تجمع جمعیت خواهیم داشت که عاملی برای شیوع بیشتر ویروس است.

همکاری کنید تا مجبور به بستن آرامستان ها در ایام عید نشویم

وی افزود: امیدوارم با همکاری مردم و مراجعه نکردن به آرامستان و ازدحام جمعیت، مجبور به مسدود کردن درهای آرامستان در ایام عید نشویم و شهروندان خودشان همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با اشاره به این که هم اکنون خانواده و اقوام اموات به صورت محدود امکان حضور در آرامستان را دارند، گفت: در شرایط عادی اقوام، بستگان درجه یک و دو و سه، دوستان و ارادتمندان متوفا خود را ملزم به حضور در مراسم خاکسپاری می دانستند، ولی الان درخواست می کنیم فقط خانواده و اقوام درجه یک به آرامستان بیایند تا موارد بهداشتی برای حفظ سلامت خودشان رعایت گردد.

اجرای دستورالعمل های بهداشتی برای دفن فوتی های کرونا

مرادی با تأکید براینکه برای دفن اموات بر اثر کرونا دستورالعمل های بهداشتی از سوی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با جدیت درحال انجام است، توضیح داد: تمام اموات با رعایت موازین بهداشتی و اصول شرعی تغسیل، تکفین و تدفین می شوند و هیچ فرقی با بقیه اموات ندارند، صرفاً براساس دستورالعمل ها، رعایت موارد بهداشتی و ضدعفونی صورت می گیرد و اموات در طبقات زیرین با عمق بیش از دو متر دفن می شوند.

وی یادآور شد: هیچ قطعه جدایی برای دفن امواتی که کرونا داشته اند درنظر گرفته نشده و صرفاً طبق دستورالعمل در طبقات زیرین که بیش از دو متر عمق دارد دفن می شوند.

متوفای غیر اصفهانی در آرامستان باغ رضوان دفن نمی گردد

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان در مورد مطالب منتشر شده مبنی بر دفن اموات کرونا از شهرهای دیگر در باغ رضوان اصفهان، شرح داد: در شرایط عادی همواره دفن اموات از شهرستان های دیگر داشتیم، اما در این مدت به خاطر حساسیتی که وجود داشت، متوفایی از شهرهای دیگر در باغ رضوان دفن نشده، مگر این که شناسنامه متوفا یا همسرش صادره از اصفهان بوده و مدارک و مستنداتی دال بر سکونت آنها در اصفهان داشته باشیم و یا این که از قبل خرید قبر داشته اند و نشان می دهد اصفهانی بوده اند که اینجا قبر خریده اند.

وی با اشاره به افرادی که ساکن شهرستان های اطراف اصفهان بوده و در بیمارستان های اصفهان فوت می نمایند نیز گفت: این اموات با سیستم حمل ونقل آرامستان و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و ضدعفونی خودروها به شهرهای خودشان انتقال داده می شوند، در عین حال که هر متوفایی نیز وارد آرامستان می گردد، خودرو و کلیه تجهیزات با مواد ضدعفونی نماینده، ضدعفونی می گردد.

موردی از ابتلا به کرونا در پرسنل سازمان آرامستان ها نداشته ایم

مرادی با اعلام این که خوشبختانه تا به امروز موردی از ابتلای ویروس کرونا در پرسنل سازمان آرامستان ها نداشته ایم، افزود: از همان روزهای اول کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور در آرامستان، آموزش های لازم را به همکاران ما دادند و با رعایت مسائل بهداشتی و تامین تجهیزات مورد احتیاج از جمله لباس های یک بار مصرف، ماسک و دستکش به میزان کافی تا به امروز مسئله ای نداشته ایم و لباس ها نیز پس از استفاده در کوره های لباس سوزی سوزانده می گردد.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با آرزوی سلامتی برای هم وطنانمان و ملت هایی که بحران کرونا گریبانگیر آنها شده، گفت: از شهروندان فهیم اصفهان درخواست می کنم مسائل بهداشتی را رعایت نموده و جز در موارد ضروری از منازلشان خارج نشوند، در عین حال به شایعات توجه ننموده و اخبار و اطلاعات را فقط از منابع رسمی دریافت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2642

به "ورودی های آرامستان باغ رضوان، 29 اسفند و اول فروردین مسدود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورودی های آرامستان باغ رضوان، 29 اسفند و اول فروردین مسدود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید