نگرانی چین از کرونای وارداتی از روسیه

به گزارش مجله سایه، مقام های استان ها و مناطق شمال شرق چین به دلیل هم مرز بودن با روسیه مقررات سختی را برای مبارزه با ورود کرونا وضع نموده اند.

نگرانی چین از کرونای وارداتی از روسیه

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش مجله سایه، درحالی که کشور چین هنوز از زیربار شوک نخست کرونا سربلند ننموده، اخباری از مبارزه یک شهر شمال شرقی این کشور برای مقابله با شیوع دوباره کرونا منتشر شده است.

به گزارش ایرنا روزنامه ژاپن تودی امروز، پنجشنبه 4 اردیبهشت، نوشت هاربین مرکز استان خه لونگ جیانگ در شمال شرق چین که با روسیه هم مرز است، تدابیر بسیار محدود کننده مسافرتی برای اتباع چین در نظر گرفته است.

این شهر که 10 میلیون نفر جمعیت دارد جلوی ورود همه خودروهای غیرمحلی را به مناطق و مجتمع های مسکونی گرفته است.

هاربین قبل از این هم به دنبال ورود شماری از مسافران چینی مبتلا به کرونا از مرز با روسیه، اعلام نموده بود که هرکسی که از خارج چین و یا از مناطق آلوده به کرونا وارد این شهر گردد، باید تحت تدابیر قرنطینه قرار گیرد.

خه لونگ جیانگ استان شمال شرقی چین که با روسیه مرز مشترک دارد، بیشترین شمار مبتلایان ورودی را از این مرز به داخل چین داشته است. اینها کسانی هستند که پس از شیوع کرونا در روسیه به کشورشان بازگشتند.

در شهر هاربین مرکز استان اعلام شده است همه مبتلایان قطعی و یا مشکوک و هر کسی که با آنها در ارتباط بوده باشد باید فورا قرنطینه شده و مورد آزمایش کرونا قرار گیرد.

همه کسانی که از خارج وارد این شهر چین شوند باید برای 28 روز قرنطینه شوند.

این شهر اعلام نموده که در روز سه شنبه 7 مورد جدید ابتلا به کرونا داشته است که با این حساب شمار مبتلایان آن به 52 نفر رسیده است.

افزون بر این 3 نفر دیگر هم که بتازگی از روسیه برگشته اند مبتلا به کرونا هستند و یکهزار و 400 نفر نیز تحت نظارت هستند تا نشانه های بیماری در آنها معین گردد.

در چین 82 هزار و 788 نفر به کرونا مبتلا شده اند امروز چهارشنبه اعلام شد که 10 نفر دیگر کرونا داشته اند که 6 نفرشان از کشورهای دیگر وارد چین شده اند.

در چین 4 هزار و 32 نفر براثر کرونا جان باخته اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 28 خرداد 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3703

به "نگرانی چین از کرونای وارداتی از روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی چین از کرونای وارداتی از روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید