موافقت کنیا با پرواز مستقیم به ایران، درخواست ورود جهانگرد خرید

به گزارش مجله سایه، جعفر برمکی سفیر ایران درباره تبادل گردشگران ایران و کنیا گفت: معمولاً ایرانی ها به شهرهای مومباسا و ماسای مارا سفر می نمایند. یک سال است که مجوز پرواز مستقیم را از دولت کنیا گرفته ام تا سه بار در هفته پرواز مستقیم بین این دو کشور برقرار گردد اما ایرلاین ایرانی همکاری نمی کند. این درحالی است که خودشان درخواست دادند تا این ارتباط برقرار و مجوز گرفته گردد.

موافقت کنیا با پرواز مستقیم به ایران، درخواست ورود جهانگرد خرید

برمکی بیان نمود: با برقراری پروازها، علاوه بر مسافر، از کارگو هم می توان استفاده کرد. چون خرما و میوه های ایران در کنیا بازار خوبی دارد و بلعکس. اما در حال حاضر از این ظرفیت استفاده نمی کنیم. قبلاً پرواز مستقیم بین دو کشور داشتیم اما مسافر زیاد تردد نمی کرد چون شناختی از دو کشور وجود نداشت ولی الان این شناخت بیشتر شده است و کنیایی ها دوست دارند به ایران سفر نمایند.

سفیر ایران در کنیا ادامه داد: اگر پرواز مستقیم وجود داشته باشد می توان مسافران بیشتری را هم جذب کرد. این تبادل مسافر در سال های 1400 و 1401 حدود بیش از 20 هیأت تجاری میان دو کشور مبادله کنیم. بعضی از آنها در نظر داشتند؛ گردشگر خرید به ایران بفرستند چون برای آنها خرید در ایران بسیار باصرفه است.

وی گفت: مردم کنیا برای سفر به ایران حدود 50 دلار هزینه ویزا می دهند و ایرانی ها نیز برای ورود به کنیا حدود همین اندازه هزینه ویزای الکترونیکی پرداخت می نمایند.

منبع: گردشبان
انتشار: 20 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1402 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 15132

به "موافقت کنیا با پرواز مستقیم به ایران، درخواست ورود جهانگرد خرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت کنیا با پرواز مستقیم به ایران، درخواست ورود جهانگرد خرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید