مقام اطلاعاتی دولت بایدن: راه درازی تا بازگشت به برجام داریم

به گزارش مجله سایه، گزینه رئیس جمهور منتخب آمریکا برای سمت مدیریت اطلاعات ملی آمریکا (DNI) اظهار داشت راه درازی تا بازگشت ایران به تعهدات هسته ای خود ذیل برجام و بازگشت آمریکا به این توافق باقی مانده است.

مقام اطلاعاتی دولت بایدن: راه درازی تا بازگشت به برجام داریم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آوریل هینس گزینه پیشنهادی جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا برای تصدی سمت مدیریت اطلاعات ملی آمریکا روز سه شنبه در جلسه آنالیز صلاحیتش در کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا خاطرنشان کرد که بازگشت آمریکا به برجام و بازگشت ایران به تعهدات هسته ای خود مدت زیادی به طول خواهد انجامید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

آوریل هینس در مورد بازگشت احتمالی آمریکا به برجام پس از شروع به کار دولت جو بایدن به اعضای کمیته اطلاعاتی سنا گفت: رئیس جمهور منتخب به این موضوع اشاره نموده است که اگر ایران به اجرای تعهدات خود [در برجام] بازگردد، او نیز به این توافق ملحق خواهد شد. اما باید بگویم که فاصله زیادی تا آنجا داریم.

وی اضافه کرد: رئیس جمهور منتخب همچنین گفته است که هنگام انجام این کار [بازگشت به برجام] باید مسئله موشک های بالستیک ایران که شما به آن اشاره کردید و موضوع فعالیت های بی ثبات کننده ایران را نیز مد نظر قرار دهد.

جو بایدن و اعضای کابینه انتقالی وی طی هفته های اخیر چندین بار از بازگشت به برجام و تقویت آن با همکاری متحدان اروپایی سخن گفته اند. آنها همچنین در اظهارات خود بازگشت به برجام را پیش زمینه ای برای مذاکرات بعدی بر سر مسائل دیگر از جمله برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای ایران عنوان نموده اند.

این در حالی است که ایران تأکید نموده است که بازگشت آمریکا به برجام بدون برطرف تحریم ها و همچنین پیوند دادن مسائل دیگر به برجام و اضافه کردن بندهای موشکی و منطقه ای به این توافق را به هیچ وجه نخواهد پذیرفت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6820

به "مقام اطلاعاتی دولت بایدن: راه درازی تا بازگشت به برجام داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام اطلاعاتی دولت بایدن: راه درازی تا بازگشت به برجام داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید