محاکمه 2 زن با 2 دسیسه شوهرکشی

به گزارش مجله سایه، دو زن جوان که در قتل شوهرانشان دست داشتند دیروز در دادگاه پای میز محاکمه ایستادند.

محاکمه 2 زن با 2 دسیسه شوهرکشی

به گزارش، نخستین زن جنایتکاری که دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی و با حضور یک قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستاد اشرف 40 ساله بود که متهم به معاونت در قتل شوهرش است.

نیمه شب 21 دی سال 93 یک مرد 40 ساله در خانه اش در شهریار با ضربات چاقو کشته شد. اشرف همسر وی که با داد و فریاد به همسایه ها خبر داده بود سناریوی عجیبی را مطرح نمود و به ماموران گفت: شوهرم نیمه شب به دست یک مرد ناشناس کشته شد.

به این ترتیب اشرف تحت بازپرسی نهاده شد و در این بازپرسی ها حرف های ضد و نقیضی را مطرح نمود، اما وقتی پلیس به رابطه پنهانی این زن با یک مرد افغان به نام شمس ا... پی برد وی به دست داشتن در قتل شوهرش اعتراف کرد. این زن گفت: مدتی بود با یک مرد افغان به نام رازق آشنا شده بودم و تلفنی با هم صحبت می کردیم تا این که رازق به افغانستان رفت و دوست او شمس ا... صدرالدین با من تماس گرفت. او گاهی اوقات از احوال رازق به من خبر می داد تا این که کم کم به من ابراز علاقه کرد. رابطه محبت آمیز من و شمس ا... ادامه داشت تا این که او پیشنهاد قتل شوهرم را مطرح نمود، اما من قبول نکردم. وی ادامه داد: شمس ا... با حرف هایش مرا قانع کرد تا شوهرم را بکشیم. به همین دلیل نقشه قتل شوهرم را کشیدیم. نیمه شب در حالی که شوهرم خواب بود شمس ا... وارد خانه ما شد و شوهرم را با چاقو کشت.

با اعتراف های این زن، ردیابی مرد افغان شروع شد، اما پلیس هیچ ردی از او به دست نیاورد. شواهد نشان می داد شمس ا... از ایران خارج شده است. با گذشت پنج سال از این ماجرا و در حالی که سرنخی از مخفیگاه شمس ا... به دست نیامده بود اشرف دیروز در دادگاه به اتهام معاونت در قتل شوهرش از خود دفاع کرد.

در ابتدای جلسه، نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و گفت: اولیای دم که حالا در دادگاه حاضر نیستند برای عاملان جنایت حکم قصاص خواسته اند.سپس زن جوان روبه روی قضات ایستاد و منکر معاونت در قتل شد.

وی گفت: من هیچ رابطه ای با شمس ا... نداشتم. من قبل از مرگ شوهرم، یک بار او را همراه شوهرم دیده بودم که در حال دفن کیسه ای سیاه رنگ در باغچه خانه مان بودند. من نمی دانم داخل کیسه چه چیزی بود. شوهرم گفته بود او و شمس ا... کیسه سیب زمینی را در باغچه دفن نموده اند.

این زن در تشریح ماجرای کشته شدن همسرش گفت: آن شب من به همراه شوهرم و پسرم خواب بودیم که ناگهان شمس ا... با چاقو وارد خانه شد و من و پسرم را تهدید به مرگ کرد. او شوهرم را کشت و گفت اگر پنج نفر را بکشد به بهشت می رود. او تهدید کرد در این باره به کسی حرفی نزنم وگرنه من و پسرم را نیز می کشد. به همین دلیل سکوت کردم، اما حالا حقیقت را می گویم. من با شمس ا... هیچ رابطه ای نداشتم و نمی دانم چرا شوهرم را کشته است. من از ترس او معاونت در قتل را به عهده گرفتم.

دومین زنی که دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد زنی 24 ساله بود. وی که با قرار وثیقه آزاد است نهم اردیبهشت سال 96 شوهر پولدارش را در خیابان دولت با شلیک سه گلوله کشت و به وسیله دوربین های مداربسته خیابان شناسایی و دستگیر شد.

این زن در بازپرسی ها گفت: من زن دوم عباس بودم. او از همسر اولش چهار فرزند داشت که با من ازدواج کرد و حالا صاحب دو فرزند سه ساله و یک ساله هستیم. شوهرم را ابتدا خیلی دوست داشتم به خاطر همین خیلی کوشش کردم خوشبخت شویم بعد از ازدواج فهمیدم اشتباه نموده ام به خاطر تفاوت فرهنگی با هم اختلاف زیادی داشتیم.

وی ادامه داد: من و شوهرم آخرین بار در خیابان با هم درگیر شدیم و من با اسلحه شوهرم که آن را همواره پنهانی با خود داشت چند تیر به سوی او شلیک کردم. به دنبال اعتراف های این زن و بازسازی صحنه جرم برای وی کیفرخواست صادر شد، اما قیم چهار فرزند صغیر و دو فرزند کبیر قربانی اعلام گذشت کردند. به این ترتیب زن تیرانداز با قرار وثیقه از زندان آزاد شد. وی که قرار بود دیروز محاکمه گردد به قضات گفت: من رضایت تعدادی از اولیای دم را گرفته ام و حالا مهلت می خواهم تا رضایت دیگر اولیای دم را نیز جلب کنم. قضات دادگاه درخواست وی را پذیرفتند و به دلیل غیبت اولیای دم جلسه را به روز های بعد موکول کردند تا زن جوان در این مدت بتواند رضایت دیگر اولیای دم را نیز جلب کند.

منبع:خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2310

به "محاکمه 2 زن با 2 دسیسه شوهرکشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه 2 زن با 2 دسیسه شوهرکشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید