ماجرای حذف الزام دولتی ها به انتشار آگهی در روزنامه ها

به گزارش مجله سایه، واکنش ها به مصوبه دولت مبنی بر لغو الزام موسسات دولتی در دادن آگهی به مطبوعات در حالی ادامه دارد که معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توییتی از پیگیری موضوع خبر داده است. در همین حال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفته از دولت خواستار اصلاح این موضوع شده است.

ماجرای حذف الزام دولتی ها به انتشار آگهی در روزنامه ها

اعتماد در ادامه نوشت: جالب اینجاست که معین نیست این تصمیم در دولت چگونه بدون اطلاع متولی این بخش یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتخاذ شده است.

سید عباس صالحی در نامه ای به معاون اول رییس جمهور نوشت: مصوبه حذف الزام دولتی ها به انتشار آگهی در روزنامه ها زنگ خطر نهایی برای مطبوعات کشور است و نگرانی جدی و گسترده ای در میان اصحاب مطبوعات و رسانه ایجاد کرده است.

اما نکته حایز اهمیت در توییت محمد خدادی نهفته است و این پرسش را تداعی می کند که تصمیمات در دولت را چه کسانی اتخاذ می کنند وقتی متولی مربوط به تصمیم از آن بی خبر بوده است؟

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توییتر خود نوشت: موضوع مطرح و مصوب شده در هیات دولت در مورد آگهی دستگاه ها بدون اطلاع معاونت تخصصی بوده! طبیعتا وظیفه معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر محترم پیگیری و حل موضوع به نفع رسانه هاست که در حال انجام است. انتظار هم افزایی و همکاری برای حل مساله درون خانواده

رسانه را دارم.

در همین حال اعتراض ها به این موضوع در فضای توییتر داغ تر از فضای واقعی بود و مصطفی کواکبیان، مدیرمسوول روزنامه مردم سالاری و رییس خانه مطبوعات در توییتی نوشت: از جناب رییس جمهور و معاون اول ایشان از سوی خانه مطبوعات کشور و انجمن روزنامه های غیردولتی می خواهم مصوبه لغو الزام دولتی ها برای درج آگهی در روزنامه ها را که تیر خلاصی به رکن چهارم دموکراسی خواهد بود هر چه سریع تر لغو کنند. به هوش! احتمالا مصوبه مذکور پوست خربزه ای است زیرپای دولتمردان!

منبع: فرارو
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 7176

به "ماجرای حذف الزام دولتی ها به انتشار آگهی در روزنامه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای حذف الزام دولتی ها به انتشار آگهی در روزنامه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید