لزوم ارائه برخی خدمات با داشتن کارت واکسن، کنترل موج بعدی کرونا باواکسیناسیون بیش از70 درصدجامعه

به گزارش مجله سایه، مدیرعامل شرکت شهر سالم درباره اینکه برای مردم این سوال مطرح است که چرا با وجود دریافت واکسن پیش بینی موج بعدی مطرح می شود؟ گفت: همه افراد هنوز واکسن نزدند. باید بیش از 70 درصد جامعه واکسینه شود تا کنترل موج انجام گیرد. امکان دارد ویروس ژن های جدیدی پیدا کند و با توجه به جهش ژنتیکی، حتی واکسن های قبلی هم جوابگو نباشند. به همین دلیل است که می گویند جامعه باید واکسینه شوند.

لزوم ارائه برخی خدمات با داشتن کارت واکسن، کنترل موج بعدی کرونا باواکسیناسیون بیش از70 درصدجامعه

به گزارش خبرنگاران، حمید چوبینه درباره اندازه مراجعه به مراکز درمانی شهرداری طی روزهای اخیر گفت: مراجعات کرونایی خیلی کاهش پیدا کرده است. بعد از سرعت عملی که در واکسیناسیون اجرا شده در بحث بیماری فرایند کاهشی داریم.

وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه با حمایت و توجه مردم کرونا مهار شود، شرح داد: مردم واکسیناسیون را در اولویت برنامه های خود قرار دهند. الان یکسری از مردم هستند که هنوز واکسن را به دلایل مختلف دریافت نکردند و امیدواریم کسانی که دلایل منطقی از جمله بیماری دارند، بعد از طی پروتکل های یک ماهه واکسن را دریافت کنند. امیدوارم کسانی که اطلاعات وهم آلودی در فکر دارند و نتوانستند با واکسن به نام یک مسئله حیاتی کنار بیایند، زودتر واکسن را دریافت کنند، چرا که جامعه ایمن با دریافت واکسن ایمن خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم در پاسخ به اینکه برای مردم این سوال مطرح است که چرا با وجود دریافت واکسن پیش بینی موج بعدی مطرح می شود، گفت: همه افراد هنوز واکسن نزدند. باید بیش از 70 درصد جامعه واکسینه شود تا کنترل موج انجام گیرد. امکان دارد ویروس ژن های تازهی پیدا کند و با توجه به جهش ژنتیکی، حتی واکسن های قبلی هم جوابگو نباشند. به همین دلیل است که می گویند جامعه باید واکسینه شوند.

وی در واکنش به اینکه مدیران عامل شرکت های تولیدکننده واکسن دنیا اعلام کردند، کرونا در یک سال آینده مهار و به حالت اندمی تبدیل می شود، اظهار کرد: اینکه این بیماری مهار می شود فلسفه کار و دانش بشری است که خداوند در اختیار بشر گذاشته است و روز به روز اطلاعات کامل تر می شود، داروهای تازه و مکاهمم های مهار تازه از طریق واکسن و دارو تنظیم می شود، مردم هم آگاه تر می شوند و احتیاط بیشتری می کنند.

وی ادامه داد: اینکه به سمتی می رویم که بیماری مهار شود، این اتفاق در نهایت خواهد افتاد، اما راهکار آن برای این موضوع چیست؟ ابتدای شیوع ویروس کرونا خیلی از مردم می گفتند با گرم شدن هوا در تابستان این ویروس کمتر می شود، اما این اتفاق رخ نداد. مهار کامل ویروس کرونا هم با توجه به اطلاعاتی که ما اکنون داریم یک پیش بینی است، اما لازمه اطلاعاتی که داریم این است که جامعه واکسینه شود و رعایت دستورالعمل ها در اولویت باشد.

وی در پاسخ به این سوال که در مورد پرسنل شهرداری که واکسن نمی زنند، سیاست های اجباری در نظر گرفته خواهد شد یا نه؟ گفت: اینها سیاست های کلی است و تقاضا می کنم سیاست های اجتماعی را برای اینکه همه واکسینه شوند داشته باشیم، یعنی برخی خدمات حتما با داشتن کارت واکسن ارائه شود.

چوبینه گفت: هرکسی اراده کند تا چند ساعت آینده می تواند واکسن دریافت کند و با توجه به توزیع گسترده واکسن بهانه ای مبنی بر اینکه واکسن نیست، دیگر وجود ندارد.

او ادامه داد: برخی می گویند تنوع مورد نیاز در زمینه واکسن نیست و دولت و سیاستمداران ما به آن فکر کنند که تنوع واکسن به اندازه ای باشد که افراد متناسب با سلیقه از واکسن مورد نظر بهره مند شوند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم در پاسخ به اینکه گفته می شود، بهتر است جامعه با یک برند و فرمولاسیون مشخصی واکسینه شوند؟ گفت: اینگونه نیست. تنوع واکسن در دنیا وجود دارد و افراد می توانند از واکسن های مختلف بهره مند شوند.

چوبینه درباره اقدامات شهرداری در زمینه کرونا شرح داد: از زمانی که آقای زاکانی شهردار شدند، بحث سلامت مردم و شهفرایندان یکی از اولویت های اصلی ایشان بوده است و تمام تلاش شان این بوده که همه به صورت شبانه روزی تلاش کنند تا با توجه به بیماری کرونا هم شهر زنده نگه داشته شود و هم تهران جان دوباره پیدا کند و هر امکانی از طرف شهرداری چه از نظر منابع انسانی، چه از نظر منابع سخت افزاری و نرم افزاری در خدمت سلامت شهفرایندان باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چه اندازه از امکانات و نیروی انسانی از شهرداری در امر واکسیناسیون شرکت دارند؟ گفت: 5 پایگاه قبلی مستقیما از طریق شهر سالم برای واکسیناسیون ایجاد شده بود که فعالیت می کنند و از جمعه هفته گذشته 26 مرکز تازه سیار، خودرویی و ثابت هم افتتاح و راه اندازی شدند. همه این مراکز با امکانات شهرداری در امر واکسیناسیون حضور دارند و نیروی انسانی و امکانات لجستیک از سوی شهرداری است.

وی ادامه داد: به علاوه در جاهای دیگر هم شهرداری فضا و امکانات را ارائه داده که در اداره شهرداری نیست و خدمات سلامت به مردم ارائه می شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، چوبینه تاکید کرد: سطح فعالیت هایی که شهردار تعریف کردند تنها مربوط به واکسیناسیون نیست. اقدامات شهرداری سطوح مختلفی دارد که خدمات اجتماعی و فاصله گذاری اجتماعی را هم شامل می شود و به مرور کلید خواهد خورد و به تدریج به مردم اعلام می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 9312

به "لزوم ارائه برخی خدمات با داشتن کارت واکسن، کنترل موج بعدی کرونا باواکسیناسیون بیش از70 درصدجامعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ارائه برخی خدمات با داشتن کارت واکسن، کنترل موج بعدی کرونا باواکسیناسیون بیش از70 درصدجامعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید