فراخوان سی وسومین جشنواره بین المللی خوارزمی منتشر شد

تهران- خبرنگاران- فراخوان نام نویسی و ارایه طرح در سی وسومین جشنواره بین المللی خوارزمی به عنوان مهم ترین رخداد علمی در سطح ملی و بین المللی، منتشرشد.

فراخوان سی وسومین جشنواره بین المللی خوارزمی منتشر شد

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی خبرنگاران، بر اساس فراخوان منتشرشده ترویج فرهنگ کارآفرینی دانش بنیان و تجاری سازی نتایج تحقیقات، ارج نهادن به مقام والای پژوهشگران، نوآوران و فناوران کشور، فراهم آوردن بستری مناسب برای همکاری های علمی وفناوری درسطح جهانی و شناسایی و معرفی استعدادها در زمینه های مختلف علمی وصنعتی و حمایت از برگزیدگان جشنواره، از جمله اهداف برگزاری سی وسومین جشنواره بین المللی خوارزمی اعلام شده است.

در این فراخوان آمده است: طرح های قابل پذیرش در جشنواره بین المللی خوارزمی باید در 16گروه تخصصی؛ زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، محیط زیست، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، معماری و شهرسازی، مهندسی صنایع و مدیریت فناوری، فناوری های شیمیایی، فناوری نانو، مواد، متالوژی و انرژی های نو، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، برق و کامپیوتر، مکانیک، مکاترونیک، هوافضا و عمران ارایه گردد.

همچنین در این دوره طرح ها باید در 4 محور پژوهشی شامل پژوهش های بنیادی، پژوهش های کاربردی، طرح های توسعه ای و نوآوری و ابتکار ارایه گردد.

مهلت نام نویسی الکترونیکی و ارسال طرح در سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی تا انتها شهریور ماه سال جاری معین شده است.

متقاضیان می توانند تا انتها مهلت نام نویسی با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.khwarizmi.ir نسبت به نام نویسی الکترونیکی در سامانه جامع جشنواره های خوارزمی- جشنواره بین المللی خوارزمی اقدام نمایند.

در این فراخوان از برگزیدگان جشنواره های جوان و بین المللی خوارزمی دوره های قبل که پیروز به فراوری محصول درمقیاس صنعتی شده اند، برای بخش تقدیر از طرح های برگزیده دوره های قبل (طرح پیروز در فراوری ملی) نیز دعوت شده و خواسته شده است برای نام نویسی و دریافت پرسشنامه مربوط با دبیرخانه به نشانی الکترونیکی: Khwarizmi-intl@irost.ir و وبگاه سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران: www.irost.ir و تلفن های 6276038 و56276321 به آدرس بزرگراه آزادگان (راستا جنوب)، بعد از پل فتح، احمد آباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، خیابان انقلاب تماس گیرند.

جشنواره های بین المللی و جوان خوارزمی توسط سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از سازمان های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شوند.

جشنواره خوارزمی که قدیمی ترین جشنواره در زمینه علوم فنی و مهندسی در ایران است و از 1366 شروع به کار کرد، در بخش بین الملل سال جاری سی و سومین دوره را پشت سر می گذارد.

مراسم اعطای جوایز برگزیدگان بخش بین الملل هر ساله همزمان با دهه فجر در بهمن برگزار می گردد.

این رویداد علمی و پژوهشی با هدف ارج نهادن به مقام والای پژوهشگران، نوآوران و فناوران، ترویج فرهنگ کارآفرینی، دانش بنیان و تجاری سازی نتایج تحقیقات، به شناسایی مخترعان و پژوهشگران برتر کشور می پردازند.

علمی ** 9340**1485

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 23 تیر 1398 شناسه مطلب: 306

به "فراخوان سی وسومین جشنواره بین المللی خوارزمی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان سی وسومین جشنواره بین المللی خوارزمی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید