طرح جامع سرعین با موضوع گردشگری تدوین می گردد

به گزارش مجله سایه، خبرنگاران/اردبیل استاندار اردبیل گفت: طرح جامع سرعین با موضوع گردشگری تدوین می گردد تا برای اولین بار در کشور کار نو و جدیدی اتفاق بیفتد.

طرح جامع سرعین با موضوع گردشگری تدوین می گردد

از سفر با تور کانادا آذر 99 لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

اکبر بهنامجو 13 بهمن در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان سرعین اظهار کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی ایجاد ارتباط نزدیک بین مردم و مسئولان است تا در این نظام الهی و اسلامی مردم بتوانند مسئولان را در احقاق حقوق خود جوابگو نموده و مشارکت بالایی در عرصه های مختلف داشته باشند.

وی گفت: در ایام دهه فجر با حضور در شهرستان ها سعی داریم پای درد دل مردم و سرمایه گذاران و کارآفرینان بنشینیم تا براساس مصوبات صورت گرفته موانع و مسائل برطرف گردد.

استاندار اردبیل از تدوین طرح جامع سرعین با موضوع گردشگری اطلاع داد و گفت: ما کوشش می کنیم با بهره گیری از نظرات کارشناسی و دیدگاه های صاحبنظران در قالب یک فراخوان این طرح جامع را با جامعیت کامل تدوین کنیم تا برای سال های آینده مسئولان اجرایی بتوانند بر همین مبنا به توسعه سرعین یاری نمایند.

بهنامجو پیشنهاد کرد؛ در بهار سال آینده براساس فراخوان منتشر شده همایشی با موضوع طرح جامع سرعین برگزار گردد تا با جمع بندی نهایی سال آینده این طرح جامع تدوین و برای اجرا در اختیار مسئولان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: به دور از نظام بروکراسی در این طرح جامع کمبودها و ضعف ها در جهت توسعه سرعین باید به شکل واقع بینانه لحاظ گردد تا در یک جامعیت بتوانیم توسعه سرعین را رقم بزنیم.

استاندار اردبیل در خصوص مصوبات قبلی جلسه راهبری اقتصاد مقاومتی در سرعین توضیح داد: استان اردبیل در توسعه سامانه نوین آبیاری از رتبه 29 به ششم کشوری ارتقا یافته که امیدواریم با کوششی جدی تر در بین سه استان کشور قرار گیرد.

بهنامجو از تکمیل پیست اوجور در کنار تعریض جاده آلوارس اطلاع داد و اعلام کرد: تا سال 1400 این پروژه ها به خاتمه خواهد رسید تا توسعه گردشگری سرعین و زنجیره کامل در این زمینه تحقق یابد.

وی ادامه داد: نباید آبگرم ها منبع درآمد دولت باشد بلکه باید به صورت رایگان آب در اختیار مجتمع ها قرار گرفته و از محل مالیات درآمد نصیب دولت گردد.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان اردبیل اضافه کرد: این ساختار غلط را باید اصلاح کنیم تا هر سال دغدغه ای از بابت افزایش قیمت آب بها سرمایه گذاران و مردم را رنج ندهد.

بهنامجو ضرورت حضور گردشگری استان را در نمایشگاه ملی یادآور شد و اعلام کرد: زیرساخت های ایجاد شده در استان به ویژه احداث بزرگراه و تجهیز فرودگاه و تکمیل خط ریلی اردبیل - میانه به نفع سرعین و گردشگری استان خواهد بود تا شاهد افزایش گردشگران داخلی و خارجی در شهرهای مختلف نظیر سرعین باشیم.

وی به ناچیز بودن اعتبارات استانی اشاره نمود و گفت: در سفر رئیس جمهور دو هزار و 400 میلیارد تومان منابع اعتباری به استان اختصاص یافته که قابل قیاس با جذب اعتبارات استانی نیست.

استاندار اردبیل اضافه کرد: 700 میلیارد تومان از این منابع برای راه آهن و 400 میلیارد تومان نیز برای توسعه بزرگراه های استان اختصاص می یابد و 40 میلیارد تومان نیز قرار است به حوزه گردشگری و تکمیل طرح ها در این زمینه در نظر گرفته گردد.

به گزارش مجله سایه، بهنامجو در خاتمه اظهار کرد: فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی ریل گذاری راه آهن اردبیل آغاز خواهد شد تا در سال 1400 شاهد افتتاح این پروژه ملی باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2285

به "طرح جامع سرعین با موضوع گردشگری تدوین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جامع سرعین با موضوع گردشگری تدوین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید