ضرب الاجل انگلیس برای سرانجام همکاری با هواوی

به گزارش مجله سایه، دولت انگلیس اعلام کرده شرکت های مخابراتی باید تا خاتمه 2027 میلادی تمام تجهیزات مخابراتی هواوی را از زیربنای شبکه 5G این کشور حذف کنند.

ضرب الاجل انگلیس برای سرانجام همکاری با هواوی

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس دستور داد تا انتها 2027 میلادی تمام تجهیزات هواوی از زیربنای شبکه 5Gاین کشور حذف شود. این در حالی است که اقدام جانسون علیه بزرگترین تولید کننده تجهیزات مخابراتی جهان احتمالا به تنش با چین منجر می شود.

همزمان با آماده شدن انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، نگرانی ها درباره امنیت تجهیزات هواوی و فشار از سوی آمریکا، جانسون را مجبور کرد بین همکاری با چین و آمریکا، یکی از آنها را انتخاب کند.

درحالی که انگلیس به شدت از سوی دولت دونالد ترامپ برای قطع همکاری با هواوی تحت فشار بود، دولت چین نیز به انگلیس هشدار داده بود که در صورت طرفداری از آمریکا ، شرایط میلیاردها دلار سرمایه گذاری در این کشور به خطر خواهد افتاد.

دولت انگلیس در ژانویه 2020 میلادی به هواوی اجازه داد تا 35 درصد در توسعه شبکه 5Gاین کشور همکاری کند. البته همکاری هواوی محدود به فعالیت های هسته ای بود. اما اکنون نخست وزیر انگلیس شرکت های مخابراتی را از خرید تجهیزات هواوی پس از انتها سال جاری منع کرده و به آنان 7 سال فرصت داد تا تجهیزات فعلی را نیز حذف کنند.،مهر

بیشتر بخوانیم: پیامدهای حذف تجهیزات هواوی در انگلیس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4657

به "ضرب الاجل انگلیس برای سرانجام همکاری با هواوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب الاجل انگلیس برای سرانجام همکاری با هواوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید