شیوه نامه آموزش مجازی دانشگاه صدا و سیما اعلام شد ، برگزاری کلاس های عملی به صورت الکترونیکی خبرنگاران

به گزارش مجله سایه، معاونت آموزشی دانشگاه صدا و سیما، شیوه نامه آموزش مجازی این دانشگاه برای نیم سال دوم سال تحصیلی 1400-1399 را خاطرنشان کرد.

شیوه نامه آموزش مجازی دانشگاه صدا و سیما اعلام شد ، برگزاری کلاس های عملی به صورت الکترونیکی خبرنگاران

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، براساس تقویم آموزشی مصوب دانشگاه صداو سیما، کلاس های درسی دانشجویان در نیم سال دوم سال تحصیلی 1400-1399 از 18 بهمن ماه 99 آغاز شده است و روز چهارشنبه 19 خرداد 1400 به مدت (16 هفته) خاتمه می یابد.

خاتمه کلاس ها در سال 99، روز چهارشنبه 27 اسفندماه 1399 و آغاز کلاس ها در سال 1400 (ابتدای هفته هفتم)، روز شنبه 14 فروردین 1400 خواهد بود.

برگزاری کلاس مجازی

حضور فعال تمامی دانشجویان در کلاس های مجازی لازم است، با این وجود به منظور استفاده دانشجویانی که ممکن است به هردلیلی امکان دسترسی در زمان مقرر به بعضی جلسات کلاس های مجازی را به صورت آنلاین ندارند و همچنین برای استفاده مجدد سایر دانشجویان از مطالب جلسات درس (در خارج از زمان برگزاری آن)، ضبط کلیه جلسات کلاس مجازی (عادی و جبرانی) توسط استاد درس (از ابتدای جلسه و به طور کامل)، الزامی است.

کلاس درس های عملی ارائه شده در این نیم سال، به صورت مجازی برگزار می شوند و در صورتی که احتیاج به حضور فیزیکی دانشجویان درجهت استفاده از تجهیزات استودیویی و کارگاهی باشد، بعد از خاتمه دوره مبانی نظری و به محض ایجاد شرایط برگزاری کلاس حضوری (به صورت فشرده)، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

استادان برای هریک از دروسی که در این نیم سال ارائه می نمایند، حداکثر تا خاتمه بهمن ماه، فرم طرح درس را در سامانه گلستان (مطابق راهنمای پیوست سوم تکمیل نمایند و چنانچه درخصوص سرفصل مصوب پیشنهاد و یا نقطه نظر اصلاحی خاصی دارید، به دانشکده ارائه نمایند تا در گروه تخصصی مرتبط آنالیز گردد.نمره نهایی دانشجو در یک درس می تواند با نظر و تشخیص استاد درس و تائید گروه/ دانشکده به وسیله امتحان کتبی (تستی یا تشریحی) یا شفاهی یا ترکیب هر دو شیوه (به صورت غیرحضوری و مجازی) و همچنین روش های دیگر از جمله ارزیابی مستمر کلاسی، دریافت آزمون های کوتاه (کوئیز)، ارائه سمینار، تعریف پروژه های درسی و تحقیقاتی متناسب با موضوع درس، حل تمرین و تکالیف کلاسی و ارائه به موقع آن ها، حضور و فعالیت در کلاس به ویژه مشارکت در بحث، پرسش و پاسخ شفاهی در طول ترم معین گردد.

علیرغم امکان برگزاری امتحان کتبی خاتمه ترم به صورت غیرحضوری، سقف نمره این امتحان، حداکثر می تواند 50 درصد از نمره نهایی دانشجو در درس باشد. به استادان تاکید می گردد نسبت به ارزیابی مستمر آموزشی درس به صورت مجازی اقدام و بخشی از نمره درس را براساس ارزشیابی مستمر معین نمایند.

با توجه به ماهیت بخش آموزشی دوره های کارشناسی ارشد، اعطای نمره دروس این بخش نباید منوط به الزام دانشجو به ارائه (پذیرش یا چاپ) مقاله پژوهشی و یا ترجمه بخشی از یک کتاب یا مقاله (غیر از دروس زبان تخصصی)، گردد.

براساس آیین نامه های آموزشی کلیه مقاطع، حضور دانشجو در تمام جلسات مربوط به هر درس الزامی است و نمره دانشجو برای درسی که بیش از 16/3 مجموع ساعات آن درس غایب باشد، صفر محسوب می گردد. به منظور مشارکت حداکثری دانشجویان، استادان نسبت به حضور و غیاب دانشجویان مطابق مقررات اهتمام جدی ورزیده و در خاتمه هفته شانزدهم (یا زودتر)، فهرست دانشجویان محروم از امتحان درس را جهت ثبت در سامانه گلستان در اختیار کارشناس آموزش مربوطه قرار دهند.

گفتنی است، غیبت و تعطیلی عامدانه و هماهنگ دانشجویان یک کلاس درس، تخلف محسوب شده و چنانچه، به دلیل عدم حضور دانشجو کلاس درسی تشکیل نگردد، واحد نظارت بر کلاس ها، برای تمامی دانشجویان درس یک جلسه غیبت کلاسی ثبت می نماید.

غیبت کلاسی ثبت شده در سامانه گلستان غیر قابل تغییر است و در صورت غیبت بیش از حد دانشجو و یا غیبت در جلسه امتحان، نمره پروژه یا میان ترم تاثیری نخواهد داشت و برای دانشجو نمره صفر ثبت خواهد شد. متقاضیان برای دریافت شیوه نامه آموزش مجازی دانشگاه صدا و سیما اینجا کلیک نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 7243

به "شیوه نامه آموزش مجازی دانشگاه صدا و سیما اعلام شد ، برگزاری کلاس های عملی به صورت الکترونیکی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه نامه آموزش مجازی دانشگاه صدا و سیما اعلام شد ، برگزاری کلاس های عملی به صورت الکترونیکی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید