شهروندان ساعت های هوشمند سیم کارت خور خود را تا 12 تیرماه روشن نمایند

به گزارش مجله سایه، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دستگاه های شامل فاز دوم طرح رجیستری و زمانبندی آنها اظهار داشت.

شهروندان ساعت های هوشمند سیم کارت خور خود را تا 12 تیرماه روشن نمایند

به گزارش ایران، حمیدرضا دهقان نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت و گوی اختصاصی گفت: جلسه ای روز یکشنبه (30 خردادماه) با هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، عباس قبادی معاون بازرگانی وزارت صمت، مویدی رئیس کل گمرک و نماینده بانک مرکزی گام های اجرایی که استخراج شده بود، مورد تایید نهاده شد و زمانبدی تعیین شد.

دهقان نیا اضافه نمود: شهروندان فرصت دارند تا 12 تیرماه ساعت های هوشمند سیم کارت خود را روشن نمایند و تا 19 تیرماه هم باید در دستگاه های بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت و سیار و دستگاه های pda (دیتا کالکتور) خود را تا این تاریخ سیم کارت انداخته و آن را روشن نمایند.

وی در ادامه گفت: از این تاریخ به بعد یعنی 12 تیرماه برای ساعت های هوشمند سیم کارت خور و از 19 تیرماه به بعد برای بارکد اسکنر و مبدل تلفن همراه و ثابت و pda را روشن نمایند، از شبکه بی سیم کشور سرویسی دریافت نخواهند کرد، چرا که بعد از این تاریخ تنها با رجیستری امکان استفاده از دستگاه ها وجود دارد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز چند توصیه هم به شهروندان کرد و گفت: اول اینکه سیمکارت را در دستگاه انداخته آن را سریعتر روشن نموده و با برقراری تماس و دریافت پیامک از گزفتن سرویس اطمینان حاصل نمایند. دوم اینکه روشن کردن دستگاه را به ساعت های پایانی تاریخ های اعلام شده 12 و 19 تیرماه موکول ننمایند. سوم اینکه استعلام اصالت را به وسیله کد دستوری طرح رجیستری *7777# در هنگام خرید این دستگاه ها انجام دهند و اقدام به خرید را وقتی نهایی نمایند که حتما قانونی بودن دستگاه های خریداری شده به وسیله پیامک دریافت نموده باشد .

وی در ادامه گفت: و اینکه در آخر قانونی بودن دستگاه، برند و نوع واردات دستگاه در پیامکی که برای خریدار ارسال می گردد، درج می گردد . نمی توان ساعت هوشمند سیم کارت خور فلان برند باشد اما پیامک نوع برند دیگر را به خریدار ارسال کند. حتما استعلامی که دریافت می نمایند باید با محتوای پیامک یکسان باشد . یعنی اولا قانونی است، ثانیا برند همان برند مد نظر خریدار است. ثالثا نوع واردات هم باید رسمی و یا مسافری باشد.

دهقانی نیا درباره کالای تبلت برای رجیستری نیز گفت: این کالا مشمول فاز دوم رجیستری است ولی هنوز تاریخ نهایی برای ان اعلام نشده است ولی تا یک هفته آینده زمان مشمولیت آن اعلام می گردد بنابراین شهروندانی که دارای تبلت سیم کارت خور هستند هم باید سریعتر به دستگاه خود سیم کارت انداخته و آن را روشن نمایند در غیر این صورت بعد از زمان اعلام شده دیگر امکان دریافت سرویس از شبکه بی سیم کشور را نخواهند داشت.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه با انجام فاز دوم طرح رجیستری از قاچاق به ارزش 300 میلیون دلار جلوگیری می نماید، درباره بحث مسائل واردات رسمی تبلت نیز گفت: در این جلسه نماینده وزارت صمت و بانک مرکز حضور داشتند و مقرر شد تا مسائل ثبت سفارش رسمی کالا برای واردنمایندگان قانونی آن و بحث تحصیص ارز نیز حل گردد به همین دلیل هم زمان مشمول فاز دوم رجیستری برای تبلت یک هفته آینده اعلام می گردد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 8386

به "شهروندان ساعت های هوشمند سیم کارت خور خود را تا 12 تیرماه روشن نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان ساعت های هوشمند سیم کارت خور خود را تا 12 تیرماه روشن نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید