شناسایی خانه های خالی با پیامک

به گزارش مجله سایه، خبرنگاران : مالکان بیش از یک واحد مسکونی پس از ارسال یک پیامک از وزارت راه و شهرسازی دو هفته فرصت دارند شرایط واحد خود را با دولت چک نمایند در غیر این صورت مشمول مالیات می شوند.

شناسایی خانه های خالی با پیامک

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش مجله سایه به نقل از ایسنا، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه روزانه 100 هزار پیامک به مالکان بیش از یک خانه ارسال می کنیم گفت: به این افراد دو هفته فرصت می دهیم که با خوداظهاری شرایط خالی بودن یا دارای ساکن بودن واحدهای خود را اعلام نمایند.

پروانه اصلانی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: سامانه املاک و اسکان در حال حاضر اجرایی شده و روزانه 100 هزار پیامک به مالکان بیش از یک واحد ارسال می کنیم. این افراد دو هفته فرصت دارند که با خوداظهاری شرایط خالی بودن یا دارای سکنه بودن واحد خود را معین نمایند و دولت این اطلاعات را چک می نماید.

وی اضافه نمود: تا سرانجام تابستان معلوم می گردد که این واحدها خالی است یا خیر. سپس آنها را به سازمان امور مالیاتی معرفی می کنیم.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن در پاسخ به این سوال که اگر قرارداد صوری اجاره بسته گردد یا کنتور واحد مسکونی کار کند، چگونه از شرایط خالی بودن آن آگاه می شوید گفت: مشکل شناسایی واحدهای خالی مربوط به قبل بود در حال حاضر ما روش خود اظهاری را با داده هایی که به وسیله تقاطع اطلاعاتی به دست می آوریم راستی آزمایی می کنیم و برای کسانیکه خلاف اظهاراتشان اثبات گردد جریمه های سنگین مالیاتی در نظر گرفته شده است.

اصلانی ادامه داد: یکی از روش های احراز استقرار افراد در در یک خانه موبایل آنها است که در این زمینه وزارت ارتباطات و وزارت راه و شهرسازی همکاری می نماید همچنین بسیاری دیگر از دستگاهها به سامانه املاک و اسکان متصل شده اند و همکاری خوبی با ما دارند. هرچند معتقدم با همان روش خود اظهاری شرایط سکونت بسیاری واحدها شفاف می گردد و انتظار در این در مدت دو تا سه سال تمام اطلاعات املاک کل کشور در سامانه ثبت گردد.

وی تاکید نمود: اگر کسی صاحب دو واحد مسکونی یا بیشتر باشد و بعد از دریافت پیامک خود اظهاری نکند ملاک را بر این قرار می دهیم که خانه های او خالی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4798

به "شناسایی خانه های خالی با پیامک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی خانه های خالی با پیامک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید