سفیر اکوادور: تبلیغات منفی علیه ایران با سفر گردشگران خنثی می گردد

به گزارش مجله سایه، سفیر اکوادور در ایران اعتقاد دارد، تبلیغات منفی بعضی از رسانه ها خصوصا رسانه های آمریکایی باعث شده تا تصویر واقعی ایران به جهان اطلاع رسانی نگردد و چهره و تصویری که از ایران به سایر کشورها معرفی می گردد تصویر مخدوشی است.

سفیر اکوادور: تبلیغات منفی علیه ایران با سفر گردشگران خنثی می گردد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تورهای ارزان قیمت تورنتو هستید و میخواهید از زیباترین شهر کانادا دیدن کنید با ما همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، الخاندرو اورتگا که از سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی وسومین نمایشگاه ملی صنایع دستی بازدید می کردف با حضور در غرفه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و خبرگزاری خبرنگاران، با خبرنگار ستاد خبری نمایشگاه گفت وگو کرد.

او اعتقاد دارد ایران کشور امنی است و مردم ایران با گردشگران خارجی مهربان هستند. او می گوید: اگر چهره واقعی ایران، امنیت موجود و مهمان نوازی و خون گرمی مردم به کشورهای مختلف جهان به درستی معرفی و اطلاع رسانی گردد، به طور حتم گردشگری ایران می تواند رونق بیشتری گیرد.

متن این گفت وگو را بخوانید.

ایران از نظرتان چگونه است؟

بسیار عالی، سه سال است که به عنوان سفیر در ایران زندگی می کنم، ایران فوق العاده است و اینجا را دوست داردم، همچنین مردم ایران و فرهنگ بی نظیری که دارد، کشوری که 2500 سال فرهنگ دارد و مردم با خارجی ها رفتار محبت آمیز ای دارند.

مردم اکوادور چقدر ایران را می شناسند؟

کمی سخت است که بگویم چه شناختی دارند، ما بسیار به آمریکا نزدیک هستیم و مردم با توجه به خبرهایی که درباره سیاست های ایران می خوانند شناخت پیدا نموده اند، اما اگر به ایران سفر نمایند می فهمند که چندان صحت ندارند و ایران کشور خوب با فرهنگی غنی است.

مردم اکوادور برای سفر به ایران احساس امنیت می نمایند؟

فکر می کنم احساس امنیت داشته باشند. ما در اکوادور با خشونت خیابانی درگیر هستیم و افراد مسلح در آنجا به راحتی تردد می نمایند و ممکن است جان شما درخطر باشد، اما ایران این گونه نیست.

فکر می کنید مردم اکوادور علاقه ای به دیدن ایران داشته باشند؟

فکر می کنم ایران باید بیشتر روی جاذبه های گردشگری اش مانور بدهد. شما در ایران هستید و همه این اطلاعات را دارید اما بیرون از کشور باید تبلیغ گردد. همان طور که گفتم مردم کشور من به رسانه های غربی دسترسی بیشتری دارند.

در مدت این سه سال چقدر ایران را دیده اید؟

خیلی از شهرهای ایران را دیده ام، کرمانشاه، همدان، ملایر، شوش، اصفهان و یزد را که شهر بسیار زیبایی است. طبیعت ایران را هم دیده ام و در این سفرها متوجه شدم مناطق مختلف فرهنگ های مختلفی دارند، مانند نمودها، لرها و ... شاید بیشتر از ایرانی ها این کشور را دیده باشم.

فکر می کنید کشور ما چقدر پتانسیل جذب گردشگر از کشور شما را دارد؟

با توجه به مسافت طولانی و هزینه بالای سفر، تعداد کمی تمایل دارند که به ایران سفر نمایند مگر گردشگرانی که تمایل زیادی به سفرهای طولانی داشته باشند. البته برای سفر به ایران باید حداقل دو هفته زمان اختصاص دهند، چراکه در چند روز نمی توان ایران را دید. اما اگر تورهای ترکیبی مانند ترکیه و ایران وجود داشته باشد، امکان بیشتری برای جذب گردشگر وجود دارد.

از کشور ایران گردشگری دارید؟

به دلیل مسئله لغو ویزا برای اتباع ایرانی، البته برای مدت کوتاه، از این کشور گردشگرانی داریم. در اکوادور حدود هزار ایرانی زندگی می نمایند و افراد زیادی برای دیدن آن ها به اکوادور می آیند. ازنظر فرهنگی نیز شباهت های اندکی داریم، به ویژه درخصوص روابط میان اعضای خانواده، ازاین رو افرادی که اینجا زندگی می نمایند تفاوت زیادی با ایران احساس نمی نمایند.

آیا مهر ورود به ایران در پاسپورت، باعث نگرانی مردم اکوادور می گردد؟

البته این نگرانی وجود دارد، به دلیل نزدیکی ما به کشور ایالات متحده، بسیار از افراد محلی برای کار به آنجا می فرایند و وجود این مهر ممکن است برایشان مشکل ورود به آمریکا و کار درست کند. با تمهیدی که دولت ایران اندیشیده این مشکل تا حد زیادی مرتفع شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 بهمن 1398 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2334

به "سفیر اکوادور: تبلیغات منفی علیه ایران با سفر گردشگران خنثی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر اکوادور: تبلیغات منفی علیه ایران با سفر گردشگران خنثی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید