رکورد جدید ترامپ، 5 دروغ در کمتر از سه دقیقه

به گزارش مجله سایه، روزنامه واشنگتن پست گزارش داده رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی شب گذشته خود در ایالت مینه سوتا رکورد جدیدی از خودش به جا گذاشته و در کمتر از 3 دقیقه 5 دروغ بزرگ گفته است.

رکورد جدید ترامپ، 5 دروغ در کمتر از سه دقیقه

به گزارش گروه بین الملل مجله سایه، روزنامه واشنگتن پست که دروغ ها و سخنان غیردقیق دونالد ترامپ را رصد می نماید روز آدینه نوشته ترامپ در سخنرانی پنجشنبه شب خود در ایالت مینه سوتا در کمتر از سه دقیقه 5 دروغ گفته است.

روزنامه واشنگتن پست نوشته ترامپ پنجشنبه شب در این سخنرانی از رسانه ها بابت افشا کردن دروغ های او درباره جو بایدن، نامزد بالقوه حزب دموکرات انتقاد کرد، اما آنچه احتمالاً حائز بیشترین اهمیت است دروغ های متوالی است که او درباره رسوایی گفت وگوی تلفنی خود با اوکراین بیان کرد.

طبق این گزارش، ترامپ در کمتر از سه دقیقه پنج دروغ بزرگ گفت که در زیر به همراه توضیحات آورده شده اند:

1- ترامپ گفت که توضیحات آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا درباره گفت وگوی تلفنی او با رئیس جمهور آمریکا، فریبکارانه بوده است.

او گفت: ما متن نوشتاری مربوط به این گفت وگوی تلفنی را منتشر کردیم. این متن آنقدر خوب بود که آدام شیف حقه بار مجبور شد سخنان مجعولی سر زبان بیاورد که هیچ وقت اتفاق نیفتاده بودند... کاملاً فریبکارانه بود.

روزنامه واشنگتن پست نوشته این ایده که متن نوشتاری گفت وگوی تلفنی ترامپ و رئیس جمهور اوکراین آنقدر متقاعدکننده بوده که شیف را مجبور نموده استدلال هایش را روی یک نسخه جعلی از آن مکالمه پایدار کند، یک دروغ بزرگ است. آنچه شیف درباره این مکالمه گفته داخل متن نوشتاری منتشرشده از سوی خود کاخ سفید هم هست.

2- ترامپ ادعا نموده متن نوشتاری منتشرشده از سوی کاخ سفید، سخنان او را به صورت کلمه به کلمه منعکس نموده است. ترامپ از دموکرات ها به دلیل آنکه زود درباره این مکالمه قضاوت کره اند. انتقاد کرد و گفت: اگر یک روز بیشتر صبر می کردند متن نوشتاری آن مکالمه به صورت کلمه به کلمه منتشر می شد.

واشنگتن پست نوشته در متنی که از کاخ سفید منتشر شده بعضی نکات مهم و جدی، از جمله بخش های مربوط به اعمال فشار روی رئیس جمهور اوکراین برای پیشبرد تحقیقات فساد از بایدن حذف شده اند.

3- ترامپ ادعا نموده که دموکرات ها بعد از انتشار متن مکالمه جدید از استیضاح او پشیمان شده اند. او گفت: آن ها فکر نمی کردند که من متن صحبت ها را منتشر می کنم. نانسی پلوسی یک روز قبل از انتشار متن مکالمه گفت که باید استیضاحش کنیم. بعد متن را دید و به آدم هایش گفت: ای داد بیداد! همین بود؟ چرا کسی به من این را نگفت.

واشنگتن پست این ادعا های ترامپ را مضحک توصیف نموده و نوشته که او میخواهد وانمود کند که انتشار متن مکالمه توسط کاخ سفید او را از اتهامات تبرئه می نماید. با وجود این، حتی متن مکالمه منتشرشده هم نشان می دهد که او میخواهد رئیس یک کشور خارجی را در راستای اهداف سیاسی خودش تحت فشار قرار دهد.

4- ترامپ مدعی شده که آنچه فرد افشاگر درباره مکالمه تلفنی او با رئیس جمهور اوکراین گفته نادرست بوده است.

واشنگتن پست نوشته توضیح فرد افشاگر از ماجرای گفت وگوی تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین دقیق بوده و آنچه او درباره این مکالمه گفته در متن منتشرشده از سوی کاخ سفید هم وجود داشته است.

5- ترامپ مدعی شده که گفت وگوی تلفنی او کاملاً مناسب بوده است.

این ادعای ترامپ هم نادرست است، زیرا به نوشته واشنگتن پست دست کم چهار مقام امنیتی آمریکا از سخنان او در گفت وگوی تلفنی با رئیس جمهور اوکراین آشفته شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 977

به "رکورد جدید ترامپ، 5 دروغ در کمتر از سه دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد جدید ترامپ، 5 دروغ در کمتر از سه دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید