رایزنی سئول و تهران برای پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل

به گزارش مجله سایه، تهران (پانا) - در شرایطی که امتناع کره جنوبی برای پرداخت بدهی خود به ایران ادامه دارد، خبرگزاری یونهاپ از رایزنی سئول با تهران و واشنگتن برای پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل اطلاع داد.

رایزنی سئول و تهران برای پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل

یک رسانه دولتی در کره جنوبی خبر داد، سئول در حال رایزنی با تهران و واشنگتن به منظور پرداخت پول حق عضویت ایران در سازمان ملل است.

بدهی کره جنوبی به ایران در ازای خرید میعانات گازی در دو بانک این کشور، مجموعاً به ارزش هفت میلیارد دلار است که از سپتامبر 2018 میلادی (شهریورماه 1397) به بهانه تحریم های آمریکا پرداخت نشده است.

خبرگزاری دولتی یونهاپ کره جنوبی روز پنجشنبه (امروز) در گزارشی نقل از منابع دولتی این کشور خبر از رایزنی سئول با تهران و واشنگتن درباره پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل از محل بدهی کره جنوبی به ایران است.

طبق این گزارش، سازمان ملل هفته گذشته به ایران و هفت کشور دیگر عضو سازمان ملل خبر داد که حق رای آنها به علت عدم پرداخت حق عضویتشان (به ارزش 18.4 میلیون دلار آمریکا) تعلیق شد.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از منابعی که نخواستند نامشان فاش گردد، ادعا کرد که سئول و تهران در پی استفاده از دارایی های بلوکه شده ایران در کره جنوبی برای رسیدگی به مشکل بدهی های معوق سازمان ملل هستند.

یک منبع دولتی کره جنوبی به یونهاپ گفت: دولت ما در این زمینه با دولت ایران در حال رایزنی است و با آمریکا و سازمان ملل نیز در حال رایزنی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 10737

به "رایزنی سئول و تهران برای پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی سئول و تهران برای پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید