دیگر نگران کثیف شدن خودرو در روز های برفی و بارانی نباشید، اسپری نانوی آبگریزکننده خدمتی ایرانی

به گزارش مجله سایه، شرکت نانوپاد شریف اسپری آبگریزکننده برای سطوح مختلف از جمله شیشه، سرامیک و فلزات فراوری نموده که برای استفاده در روز های بارانی بسیار مناسب است.

دیگر نگران کثیف شدن خودرو در روز های برفی و بارانی نباشید، اسپری نانوی آبگریزکننده خدمتی ایرانی

به گزارش گروه فناوری مجله سایه، باران در کنار مزیت ها و جاذبه هایی خود، چالش هایی نیز به همراه دارد. خیس شدن شیشه خودرو و لکه دریافت سطوح از جمله اثرات جانبی باران است. شرکت نانوپاد شریف اسپری آبگریز کننده سطح فراوری و به بازار عرضه نموده است.

یکی از محصولات این شرکت اسپری آبگریزکننده بدنه خودرو است که در آن از نانومواد استفاده شده است. با استفاده از این اسپری آبگریزکننده، سطح بدنه خودرو به مدت طولانی تری تمیز باقی می ماند و رطوبت هوا آسیب کمتری به بدنه خودرو وارد می نماید. همچنین آلاینده های محیط نظیر لکه های چربی، غبار هوا، فضولات اسیدی پرندگان و همچنین شیره درختان که می تواند به بدنه خودرو آسیب بزند، با وجود این نانوپوشش در بدنه خودرو، اثر کمتری روی خودرو خواهد داشت. در صورت استفاده از این اسپری، برای تمیز کردن بدنه خودرو به مواد شوینده احتیاج نبوده و تنها با آب و دستمال بدنه خودرو قابل تمیز کردن است. براساس اطلاعات درج شده در سایت این شرکت، اثر این اسپری تا 24 روی بدنه خودرو باقی می ماند.

شرکت نانوپاد شریف محصول مشابهی نیز برای شیشه ها ارائه نموده است. این شرکت اسپری ویژه آبگریزکردن سطح شیشه فراوری نموده که منجر به افزایش زاویه تماس قطره با سطح شیشه شده که این موضوع منجر به غلتیدن قطران باران از سطح شیشه می گردد. با این کار شیشه ها در روز های بارانی دید بهتری داشته و همچنین غلتیدن قطرات موجب شستن آلودگی ها از سطح شیشه می گردد. استفاده از این اسپری موجب محافظت بیشتر در برابر پرتو های فرابنفش می گردد. یکی از مزیت ها دیگر این نانوپوشش روی سطح شیشه آن است که مانع از سائیدگی سطح شیشه در اثر برخورد ریزگرد ها با آن می گردد.

شرکت نانوپاد شریف برای نمای ساختمان و سطوح آجری و سیمانی و همچنین چوب، پارچه و منسوجات نیز اسپری آبگریزکننده فراوری نموده است.

گفتنی است که سال گذشته شرکت گلنور، یکی از فعالان حوزه برق و روشنایی از محلول های آبگریز شرکت نانوپاد شریف برای بهبود عملکرد چراغ های روشنایی آزادراه ها استفاده نموده بود. نانوپاد شریف از فناوری مشابهی در اجاق گاز های شرکت اسنوا نیز استفاده نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6219

به "دیگر نگران کثیف شدن خودرو در روز های برفی و بارانی نباشید، اسپری نانوی آبگریزکننده خدمتی ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیگر نگران کثیف شدن خودرو در روز های برفی و بارانی نباشید، اسپری نانوی آبگریزکننده خدمتی ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید