بهترین جاذبه های زیرزمینی آمریکا ، بخش اول

به گزارش مجله سایه، منظره ها و شهرهای آمریکا ممکن است تماشایی باشند اما آیا در خصوص جاذبه های زیرزمینی آن چیزی می دانید؟ از غارهای مخوف و شهرهای مخفی تا چشمه های آبگرم.

بهترین جاذبه های زیرزمینی آمریکا ، بخش اول

در ادامه مطلب همراه با ما باشید تا بهترین جاذبه های گردشگری زیرزمینی کشور آمریکا را به شما معرفی کنیم.

پناهگاه گرین بریر، وست ویرجینیا

Greenbrier Bunker, West Virginia

پناهگاه زیرزمینی گرین بریر در زیر استان وست ویرجینیا نهاده شده است و درب های هیجده تنی و ضد انفجاری دارد. این پناهگاه به عنوان یک پروژه فوق سری در اواخر دهه شصت میلادی ساخته شده بود تا از سنای آمریکا به هنگام جنگ هسته ای محافظت نماید. این مکان قادر به نگهداری هزار و صد نفر است. این پناهگاه زیرزمینی دارای اتاق های بسیار زیاد، سیستم آلودگی زدایی و نیروگاه برق است.

دخمه های بازار شهر، ایندیانا

City Market Catacombs, Indiana

در زیر رستوران ها و کافه های شلوغ بازار شهر در ایندیاناپولیس، دخمه هایی قرار دارند. این دخمه های ساکت و بسیار مخوف، حدود دو هزار متر مربع مساحت را پوشش دادند. ستون و طاق های آجری در اصل طبقه زیرین تالار تاملینسون بوده است، تالاری بزرگ از شهرداری که در سال 1958 میلادی بر اثر آتش از بین رفته است.

غار اونونداگا، میزوری

Onondaga Cave, Missouri

در داخل پارک غار اونونداگا، دنیایی زیرزمینی از استالاکتیت ها و استالاگمیت ها به نام غار اونونداگا وجود دارد. این سیستم غاری، شامل اتاق برگ شناور زنبق آبی است که برای رسوبات کلسیتی زنبق مانند خود به این نام درآمده است و بر روی یک استخر بسیار شفاف نهاده شده است.

غارهای دایناسور، کالیفرنیا

Dinosaur Caves, California

شهرستان سن لوییس اوبیسپو که در ساحل استان کالیفرنیا کشور آمریکا واقع شده است، جهانی از غارها، طاق ها و باغ های صخره ای را شکل داده است. با استفاده از تورهای کایاک سواری، می توان به آنالیز اعماق آبی این سیستم غاری پرداخت. بعضی از این غارها تا 9 متر عمق دارند. در اینجا موجوداتی همانند خوک آبی، دلفین و سمور دریایی زندگی می کنند.

زیرزمین ساکرامنتوی قدیمی، کالیفرنیا

Old Sacramento Underground, California

در سال 1861 میلادی، شهر ساکرامنتو مورد هجوم چهل و پنج روزه طوفان های بسیار قدرتمند اقیانوس آرام نهاده شد که سبب شد تا رودخانه ها به درون شهر جریان پیدا کنند و منجر به مرگ هزاران نفر شوند. ساکنین محلی به جای آنکه شهر خود را رها کنند، بیش از پانزده سال به آرامی صرف بالا آوردن خیابان ها و خانه ها به ارتفاع دو متر و هفتاد سانتی متر کردند. امروزه، موزه تاریخ ساکرامنتو، تورهایی در درون زیرزمینی های رها شده، خیابان ها و کوچه های زیرزمینی برگزار می نماید.

حفره اینر اسپیس، تگزاس

Inner Space Cavern, Texas

سازمان بزرگراه های تگزاس در سال 1963 میلادی به هنگام انجام آزمایشات برای ساخت یک پل هوایی به چیزی برخورد کردند که امروزه به عنوان حفره اینر اسپیس شناخته می شود. زمانی که دریل آنها به درون یک غار کشف شده نفوذ کرد، آنها متوجه شدند که در بالای یک شبکه زیرزمینی بسیار گسترده از اتاق ها با استالاگمیت های تیز، استخرهای راکد و حتی مرجان ایستاده اند.

حفره های ایندیانا، ایندیانا

Indiana Caverns, Indiana

سیستم غاری بینکلی در سال 2013 بر روی عموم باز شد و به نام حفره های ایندیانا شناخته می شود. این سیستم غاری، دارای عنوان طولانی ترین غار در استان ایندیانا است. این مکان بعلاوه در میان ده غار طولانی در کشور آمریکا است. در این مکان، فعالیت هایی همانند تورهای درون غار و کایاک سواری بر روی رودخانه زیرزمینی آن را می توان انجام داد.

وتریل مسا، کلورادو

Wetherill Mesa, Colorado

وتریل مسا در زیر صخره های آویزانی در پارک ملی مسا ورده واقع شده است. این مکان شامل بیش از ششصد خانه ساخته شده از صخره های ماسه سنگی است که قدمت آنها به بیش از هشتصد و بیست سال قبل باز می شود. این روستاهای باستانی، به وسیله بومیان انسسترال پیوبلو ساخته شده است که در سرزمین های بالای آن کشاورزی می کردند.

غار دره آتش، نوادا

Valley of Fire cave, Nevada

این حفره و غار به رنگ قرمز زنگ زده تنها یک متر و بیست سانتی متر پنها و عمق دارد. اما رنگ های پر جنب و جوش و شکل های صخره ای فرازمینی آن بسیار جلب توجه می نماید. این مکان که در درون پارک استانی دره آتش نهاده شده است، به آرامی به وسیله باد به این شکل درآمده است و قوس ها و اشکالی بیگانه را به وجود آورده است.

شهر زیرزمینی سیاتل، واشنگتن

Seattle Underground City, Washington

زمانی که در سال 1889 میلادی، آتش سبب ویران شدن شهر سیاتل استان واشنگتن شد، این شهر در ارتفاعی بالاتر از زمین باتلاقی خود ساخته شد. جاده ها پر شدند و بالا آمدند و ساختمان ها نیز بازسازی شدند و طبقه زیرین آن به زیرزمین تبدیل شد. پیاده روهای تازه نیز پلی میانی خانه ها و جاده ها بودند که همین سبب شکل گیری تونل هایی در زیر آن شده بود.

استراتاکا، کانزاس

Strataca, Kansas

استراتاکا، یک موزه معدن نمک زیرزمینی است که بسیار جالب توجه و شگفت انگیز است. بازدیدکنندگان و گردشگران به وسیله یک جهت راه آهنی به منطقه گسترده معدن کاری در عمق صد و نود و پنج متری زیر زمین برده می شوند. در آنجا، آنها می توانند صخره های نمکی را مشاهده کنند و در خصوص معدن کاری در طی دوره های مختلف اطلاعات کسب کنند. یک واگن برقی نیز وجود دارد که شما را به اعماق بیشتری می برد.

منبع: فوت و فن / loveexploring.com
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 12394

به "بهترین جاذبه های زیرزمینی آمریکا ، بخش اول" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهترین جاذبه های زیرزمینی آمریکا ، بخش اول" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین جاذبه های زیرزمینی آمریکا ، بخش اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید