دبیرکل AFC: کمیته اجرایی درباره میزبانی تیم های ایرانی در دور برگشت تصمیم گیری می نماید

به گزارش مجله سایه، دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت که کمیته اجرایی این کنفدراسیون در فروردین ماه سال 99 درباره میزبانی نمایندگان ایران تصمیم گیری خواهد نمود.

دبیرکل AFC: کمیته اجرایی درباره میزبانی تیم های ایرانی در دور برگشت تصمیم گیری می نماید

به گزارش خبرنگاران، رسانه های عربی با وجود تغییر متن بیانیه AFC در مورد میزبانی تیم های ایرانی همچنان بر عدم قطعیت این موضوع از نظر کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید دارند. با وجود تغییر متن بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از اعتراض ایران، در رسانه های منطقه تنها این موضوع بازتاب داشته که بازی های دور رفت لیگ قهرمانان آسیا در ایران برگزار نمی گردد و شرایط میزبانی در دیدارهای برگشت پس از آنالیز شرایط امنیتی معین خواهد شد.

معتز الشامی خبرنگار روزنامه الاتحاد امارات در شماره امروز این روزنامه نوشته است: کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته که مسابقات دور رفت تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا خارج از این کشور برگزار گردد. بر این اساس کمیته اجرایی AFC هر 3 بازی دور رفت را بازی خارج از خانه برای تیم های ایرانی محاسبه می نماید و در انتظار آنالیز شرایط خواهد بود خصوصا بعد از مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 که تحت نظر فیفا برگزار خواهد شد تا در صورت کسب اطمینان از ثبات شرایط در ایران یا عدم ثبات، کنفدراسیون در مورد بازی های به جامانده در اواخر ماه مارس (فروردین ماه) تصمیم گیری کند.

در ادامه این مطلب نوشته شده که داتو ویندسور جان دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در مصاحبه اختصاصی با روزنامه الاتحاد در مورد انتقال بازی های تیم های باشگاهی یا ملی ایرانی به خارج از این کشور گفته است: این تصمیم در مورد انتقال مسابقات تیم های باشگاهی یا ملی موقت است به منظور اطمیمان یافتن از برطرف هر گونه مشکل احتمالی که سلامت باشگاه ها و تیم های ورزشی را تهدید می نماید. دیدارهای 3 هفته اول لیگ قهرمانان خارج از خانه برگزار می گردد تا در اواخر ماه مارس شرایط در آنجا (ایران) ثبات پیدا کند و بر اساس گزارش های کمیته مسابقات در این خصوص تصمیم گیری گردد. سپس این گزارش به کمیته اجرایی ارائه خواهد شد تا تصمیم نهایی اتخاذ گردد.

دبیرکل AFC در مورد انتقال مسابقات تیم های ایرانی به امارات در مرحله پلی آف گفت: این تصمیم در زمان بسیار کوتاه و فشرده ای گرفته شد با این وجود شاهد پاسخگویی سریع از جانب اماراتی ها بودیم و برگزاری مسابقات در سطح بسیار خوب و حرفه ای با یاری فدراسیون فوتبال امارات صورت گرفت. جا دارد از حمایت و همراهی فدراسیون فوتبال امارات که نشان دهنده رابطه نزدیک ما با این فدراسیون است تشکر کنم. امارات یکی از کشورهای محوری قاره است.

به گزارش خبرنگاران دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی از آنالیز مجدد شرایط میزبانی ایران اطلاع داده که نمایندگان ایران پس از سفر یک روزه به مالزی از تضمین AFC بابت برگزاری بازی های دور برگشت در ایران اطلاع دادند و ایمیل کنفدراسیون فوتبال آسیا در این باره هم منتشر شد. با این وجود همان روز و همچنین روز گذشته سایت AFC از آنالیز شرایط امنیتی در ایران اطلاع داد اما در هر دو بار بیانیه خود را اصلاح و بخش مربوط به آنالیز شرایط امنیتی ایران را حذف کرد.

با این حال اظهارات جدید دبیرکل AFC نشان می دهد که ماجرا دارای ابعاد پیچید ه ای است چرا که بر اساس این صحبت هیچ تغییری در تصمیمات AFC روی نداده و کمیته اجرایی و مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از آنالیز نتایج و شرایط امنیتی نسبت به تصمیم گیری در مورد میزبانی بازی های برگشت اقدام می نماید.

دبیرکل AFC همچنین از همکاری نزدیک و دوستان با فدراسیون فوتبال امارات سخن می گوید تا بیش از گذشته نقش لابی عربی در این رفتار عجیب معین گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2581

به "دبیرکل AFC: کمیته اجرایی درباره میزبانی تیم های ایرانی در دور برگشت تصمیم گیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل AFC: کمیته اجرایی درباره میزبانی تیم های ایرانی در دور برگشت تصمیم گیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید