دانستنی هایی درباره سفر به کشور ویتنام

به گزارش مجله سایه، کمتر کسی است که آسیا را به عنوان قدیمی ترین قاره جهان نشناسد. قاره ای که برای قرون متمادی، مامن و پرورشگاه تمدن های بسیار بوده که بعضی از آن ها هنوز هم بر این قاره زیبا دامن گسترانیده اند.

دانستنی هایی درباره سفر به کشور ویتنام

عمر بعضی از این تمدن ها بی اغراق به چند هزار سال می رسد. چنین تمدن هایی واضح است که تأثیراتی شگرف بر تمامی جهان داشته و جهت جهان را معین نموده اند. اتفاقاتی که در این تمدن ها روی داده است، راه جهان را به سمتی جدید رهنمون ساخته اند. اکنون نیز به لحاظ سیاسی به اصطلاح چهارراه حوادث است.

مهم ترین و اثربخش ترین اتفاقات جهان در سطح بین المللی از این قاره نشات می گیرد. از بحث های سیاسی که بگذریم، وجود این تمدن های شگفت انگیز، باعث به یادگار ماندن فرهنگ ها و ابنیه و مجسمه ها و هزاران هزار نمود فرهنگی دیگر در جهان شده است. این باعث بسی مباهات است که در یکی از خاص ترین و کهن ترین تمدن های سرتاسر جهان به جهان آمده ایم و بالیده ایم و زیسته ایم و هنوز هم جهان در برابر شکوه و فرهنگ چندین هزارساله ماه سر کرنش به زمین می ساید.

درباره جاذبه های گردشگری در تور ویتنام

از بین تمامی کشورهای کهن این قاره و بعضا بعضی کشورهای کم سن و سال تر، قطعاً منطقه جنوب شرق آسیا از اهمیت ویژه و زیبایی های منحصربه فردی برخوردار است. به جز تاریخ قدیمی این کشورها و یادگاری های شگفت آور آن، پیشرفت های چشمگیر آن ها و به ویژه سرمایه گذاری در بخش گردشگری و اکو توریسم چشم های جهان را به سمت این بخش از جهان جلب نموده است. کشورهای جنوب شرق آسیا با گگرددن آغوششان روی گردشگران و تعدیل و یا حذف کمونیسم روزبه روز و لحظه به لحظه قدم به جلو گذاشته اند. ناگفته نماند، زیبایی های طبیعی این مناطق به دلیل نزدیکی به خط استوا برای پیشرفت این مناطق تأثیر خود را داشته است. جنگل های انبوه، کوهستان های سرسبز، نخلستان های وسیع، مزارع زیبای پلکانی، سواحل شن سفید و همواره آفتابی، دریاهای آبی زنگاری و گرم و آرام، مقصد بسیاری از گردشگران سرتاسر جهان است.

اینجا مجالی است برای مرور کوتاه کشورهای خاص جنوب شرق قاره آسیا:

جمهوری سوسیالیستی ویتنام

اگر چه هنوز هم در ذهن بسیاری از مردم، ویتنام کشوری جنگ زده و فقیر و مخروبه است، اما ضروری است تا به چشمان خود ببینید که چه سرزمینی است. کشوری سرسبز با مردمانی آرام و سخت کوش و دوست داشتنی. هر ساله بر تعداد گردشگرانی که برای تجربه بهترین مناظر، یادگاری ها و مهمان نوازی ها به آن قدم می گذارند افزوده می گردد.

سرتاسر این کشور زیبا از باغ ها و زمین های سرسبز و بکر و سحرانگیز، رودهای بزرگ و پهن و وهم آور و بازارهای خاص شناور، معابد زیبای بودائی تشکیل شده است.

هالونگ بی

هالونگ بی یا خلیج اژدها در سمت شرق ویتنام قرار گرفته است و به صورت جزیره ای است که خود شامل بیش از 2000 جزیره کوچک و بزرگ است. جنس این جزیره از سنگ آهک است، غارهای این جزیره به وسیله باد و موج ساخته شده است. غار کیم کوی، غار دائوگو، غار تین لانگ، جزیره میمون، جزیره قورباغه و... جزو اماکن دیدنی هالونگ بی است. غار تین لانگ به دلیل جاذبه های خاص و شگفت انگیز خود به عنوان میراث تاریخی و فرهنگی ثبت شده است

دالات

بسیاری از کسانی که تازه ازدواج کردند برای ماه عسل به ویتنام و شهر دالات سفر می نماید به همین دلیل به این شهر، شهر عشق نیز گفته می گردد. در افسانه های محلی آمده که قبل ها مردم محلی این منطقه فیل شکار می کردند و آن ها را رام خود می کردند و از راه فروختن فیل ها به دیگران برای حمل بارهایشان یا کار در مزرعه امرارمعاش می کردند.

یکی از راه های جذب گردشگر دالات ویتنام بازگو کردن افسانه و داستان همراه موسیقی محلی در قهوه خانه و چایخانه هایشان است.

دانانگ

سومین شهر بزرگ ویتنام شهر دانانگ است و حدودا در قسمت مرکزی ویتنام در سواحل شرق آن قرار گرفته است. از اماکن دیدنی شهر دانانگ ویتنام می توان معبد سائودای، کلیسای جامع و موزه های این شهر را نام برد و ساحل دریای چین و رشته کوه هایی که اطراف دانانگ وجود دارد به زیبایی این شهر می افزاید.

کشورهای دیگر جنوب شرق آسیا

با توجه به تاریخ پر از جنگ و التهاب جنوب شرق آسیا، هنوز هم کشورهایی هستند که با آن که اجازه ورود گردشگر را به سختی صادر می نمایند اما قبله آمال بسیاری از گردشگران خارجی سرتاسر جهانست. کشورهایی چون لائوس، کامبوج، پادشاهی برونئی، تیمور شرقی و ...، اگر روزی دروازه های خویش را بگشایند، خیل گردشگران به آن ها سفر خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مرداد 1402 بروزرسانی: 29 مرداد 1402 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2275

به "دانستنی هایی درباره سفر به کشور ویتنام" امتیاز دهید

1 کاربر به "دانستنی هایی درباره سفر به کشور ویتنام" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانستنی هایی درباره سفر به کشور ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید