خودرو های بدون پلاک توقیف خواهد شد

به گزارش مجله سایه، سازمان حمایت گفت که از این پس پلیس راهور خودرو های بدون پلاک را توقیف و به پارکینگ منتقل خواهد کرد و تمام خودرو های بدون پلاک موجود در پارکینگ ها و محل های نگهداری خودرو مشمول این طرح هستند.

خودرو های بدون پلاک توقیف خواهد شد

به گزارش ایسنا، طبق اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در راستای اجرای سیاست های نظارت و ساماندهی بازار خودرو، جلوگیری از تخلفات سود جویان و با توجه به برنامه ریزی های اجرا شده با شرکت های خودرو ساز و نصب پلاک برروی خودرو های تولیدی در محل کارخانه و مطابق هماهنگی های اجرا شده با فرماندهی پلیس نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، پلیس راهور خودرو های بدون پلاک را توقیف و به پارکینگ منتقل خواهد کرد.

همچنین سازمان حمایت در اطلاعیه های قبلی نصب پلاک بر روی خودرو های صفر کیلومتر را برای تمام شرکت های تولیدکننده خودرو و دارندگان خودرو بدون پلاک، اجباری کرده و تمام خودرو های بدون پلاک موجود در پارکینگ ها و محل های نگهداری خودرو مشمول این طرح هستند.

در پی افزایش قیمت نجومی در بازار خودرو در نهایت در جلسه روز دوشنبه، 22 اردیبهشت ماه در ستاد تنظیم بازار مقرر شد که قیمت خودرو های سایپا 23 درصد و قیمت محصولات ایران خودرو 10 درصد افزایش یابد و قیمت خودرو در کف بازار هم شامل قیمت درب کارخانه به علاوه حداکثر 10 درصد سود باشد.

همچنین در این جلسه مقرر شد محدودیت های جدیدی برای متقاضیان خودرو اعمال شود، برای مثال هر کدملی فقط یک خودرو می تواند بخرد و در موقع ثبت نام کارت ملی، گواهی نامه، حساب بانکی و سیم کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت نام برای شخص فراهم نخواهد شد.

همچنین متقاضی باید سن بالای 18 سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در 36 ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد. چند روز بعد هم وزارت صمت گفت که پارکینگ ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی اطلاعیه ای به خریداران هشدار داد که در هنگام خرید خودرو صفر کیلومتر از بازار آزاد به شرایط اعتبار گارانتی خودرو توجه کنند، چراکه خودرو هایی که تا سه ماه بعد از تحویل خودرو برای سرویس اولیه مراجعه نکند، گارانتی خودرو آن ها از درج اعتبار ساقط خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مرداد 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4059

به "خودرو های بدون پلاک توقیف خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو های بدون پلاک توقیف خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید