جشنواره عید بهار چین در کاخ نیاوران

به گزارش مجله سایه، جشنواره عید بهار چین روزهای 19 و 20 اسفند در کاخ نیاوران برگزار می گردد. با گزارش خبرنگاران از این رویداد همراه باشید.

جشنواره عید بهار چین در کاخ نیاوران

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

در آستانه نوروز، علاوه بر ایرانی ها، ملت های بسیاری از دیگر کشورهای جهان هم با جشن و شادی به سراغ بهار می روند. یکی از این کشورها، کشور چین است. پنجمین جشنواره عید بهار چین 19 و 20 اسفند ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می گردد. اگر قصد بازدید از این رویداد را دارید، فقط روز آدینه 20 اسفند ماه از ساعت 10 تا 22 را فرصت دارید. در ادامه توجه شما را به تصاویر اختصاصی مجله سایه از کاخ نیاوران و المان هایی که در همه جای این کاخ به مناسبت این رویداد نصب شده اند جلب می کنیم.

جشنواره غذا، اجرای نمایش توسط هنرمندان، شامل نواختن سازهای بومی چین، ووشو، بندبازی و شعبده بازی و اجرای بازی های جالب چینی و نمایش آیین های سنتی چین از جمله برنامه های این جشنواره هستند.

در بخشی از این جشنواره عکس هایی از سرزمین چین به نمایش در آمده است.

عکاسان از 56 سبک زندگی در چین عکاسی نموده اند و آن ها را در این جشنواره برای ایرانیان به نمایش در آورده اند.

علاوه بر سبک زندگی، طبیعت و شهرهای چین هم به نمایش در آمده اند.

در این سالن فعالیت دیگری هم انجام می گردد.

امکان پوشیدن لباس های محلی چینی برای مردم و خصوصا بانوان فراهم شده است تا بتوانند تجربه ای جدید کسب نموده و عکس های یادگاری هم بگیرند.

در قسمت دیگری از این جشنواره، هنرمندی چینی اسامی بازدیدکننده ها را به شکل نقاشی های چینی در می آورد.

این قسمت از نمایشگاه با استقبال زیادی رو به رو شده است.

البته این نمایشگاه چندان با نظم برگزار نشده است و در روز اول که ما برای بازدید در ساعات پایانی به کاخ مراجعه کردیم، بسیاری از غرفه ها پیش از اتمام زمان اعلام شده و در ساعت 16 تعطیل شده بودند و در ساعت 17 تمامی غرفه ها تعطیل بودند.

المان های چینی در همه جای کاخ نیاوران نصب شده اند. در ادامه توجه شما را به دیدن تصاویر مجله سایه از جشنواره عید بهار در کاخ نیاوران جلب می کنیم.

آیا شما هم در این جشنواره حضور داشته اید؟ نظر شما درباره این جشنواره و نحوه برگزاری آن چیست؟ نظرات و تجربیات خود را با مجله سایه و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع: کجارو / niavaranmu.ir
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 767

به "جشنواره عید بهار چین در کاخ نیاوران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره عید بهار چین در کاخ نیاوران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید