جانشین البغدادی کیست؟، چرا او را فردی خونخوارتر می دانند؟

به گزارش مجله سایه، یکی از مقامات عراق جانشین ابوبکر البغدادی را فردی خونخوارتر مطرح کرد ، ابوبکر بغدادی سرنموده داعش در اواسط مرداد ماه گذشته اعلام نموده بود که عبدالله قرداش معروف به ابو عمر الترکمانی به عنوان جانشین خود مشخص نموده است.

جانشین البغدادی کیست؟، چرا او را فردی خونخوارتر می دانند؟

در حالی که ابهام هایی درباره شکار سرنموده گروه تروریستی داعش توسط نیروهای آمریکایی وجود دارد، یک مقام بلندپایه عراقی تاکید نمود که جانشین وی فردی بدتر و خونخوارتر است.

ابوبکر بغدادی سرنموده داعش در اواسط مرداد ماه گذشته اعلام نموده بود که عبدالله قرداش معروف به ابو عمر الترکمانی به عنوان جانشین خود مشخص نموده است.

پیش از این بعضی رسانه های گزارش داده بودند که دو معاون البغدادی با نام های ایاد العبیدی و ایاد الجمیلی گزینه های اصلی برای جانشینی وی هستند.

به همین دلیل یک مقام بلند پایه در سرویس اطلاعاتی وزارت کشور عراق امروز (دوشنبه) به رادیو بین المللی مونت کارلو فرانسه گفت که اطلاعات بدست آمده حاکی از آن است که بعضی از سرکردگان این گروه تروریستی، پیشنهاد داده بودند که جانشین البغدادی از یک فرد سوری و یا از یک کشور عربی دیگر باشد باشد، چرا که داعش در مرحله پیش روی خود بر مناطقی غیر از عراق و سوریه تمرکز خواهد نمود، اما البغدادی اصرار داشته که قرداش که یک عراقی از روستای تل عفر در غرب موصل است، برای این سِمت مشخص گردد.

این مسوؤل عراقی که به نام وی اشاره ای نشد، تاکید نمود که با هلاکت البغدادی، جنگ با داعش را در مرحله پیش رو آسان نخواهد نمود و الترکمانی بسیار خونخوارتر از البغدادی است و در میان عناصر داعش نفوذ بالایی دارد.

وی در ادامه مرحله پیش روی داعش را با موضوع دو عملیات پیش بینی کرد: نخست دوباره قدرت دریافت داعش بعد از شکست های خود در عراق و سوریه و دوم شروع عملیات تروریستی در عراق، سوریه و دیگر مناطق جهان برای رساندن این پیغام که این گروه تروریستی از دوره البغدادی خطرناک تر است.

این مقام امنیتی عراق تأکید کرد که شانس موفقیت قرداش به عنوان رهبر گروه تروریستی بهتر از سلف او البغدادی نخواهد بود، زیرا داعش در منطقه ای بین عراق و سوریه و تحت فشار سنگین نظامی و امنیتی بسیاری از طرف های منطقه ای و بین المللی قرار گرفته است و با وجود بعضی اختلافات همکاری های گسترده بین المللی برای مقابله با این گروه تروریستی اجرا شده است.

مجله نیوزویک نیز دیروز به نقل از یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نوشت که در عملیات شنبه گذشته بالگردهای ارتش آمریکا در شمال غربی شهر ادلب در شمال سوریه، سرنموده داعش کشته شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز دیروز در سخنانی، کشته شدن البغدادی در جریان عملیات نیروهای آمریکایی را تایید کرد. اما روایت منابع غربی به ویژه شخص ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از عملیات منجر به کشته شدن البغدادی سرنموده داعش مملو از تناقض و ابهام است.

ترامپ در سخنان خود درباره نحوه کشتن البغدادی گفت: ممکن بود که گلوله باران شویم، روسیه با ما بسیار خوب همکاری کرد و مسیرهایی را فراهم کرد.

از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه در واکنش به قدردانی ترامپ در همیاری با عملیات، هرگونه اطلاع از این موضوع را تکذیب کرد و با انتشار بیانیه ای با آوردن دلایل منطقی، موفقیت آمیز بودن عملیات آمریکایی ها و کشته شدن البغدادی را به کل زیرسوال برد.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1263

به "جانشین البغدادی کیست؟، چرا او را فردی خونخوارتر می دانند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانشین البغدادی کیست؟، چرا او را فردی خونخوارتر می دانند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید