ثبت احوال؛ مرجع بسترسازی برای احراز هویت با ارائه خدمات الکترونیکی

به گزارش مجله سایه، خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: سازمان ثبت احوال به عنوان مرجع رسمی امور هویتی ایرانیان، دستاوردهای ارزشمندی در زمینه هویت بخشی و صیانت از حقوق شهروندان با ثبت به موقع وقایع حیاتی چهارگانه (تولد، وفات، ازدواج و طلاق) و احراز هویت در بستر خدمات هویت الکترونیکی ایجاد نموده است.

ثبت احوال؛ مرجع بسترسازی برای احراز هویت با ارائه خدمات الکترونیکی

متن پیغام محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی به مناسبت روز ملی ثبت احوال به این توضیح است:

سوم دی ماه، سالروز نخستین ثبت رسمی و قانونی ولادت و صدور شناسنامه در ایران است و نامگذاری این روز به عنوان روز ملی ثبت احوال، فرصتی مغتنم برای تبیین کوشش های خدمتگزاران این عرصه است که منشأ خدمات چشمگیری در این مرز و بوم بوده اند.

به گزارش مجله سایه در ادامه پیغام آمده است: سازمان ثبت احوال به عنوان مرجع رسمی امور هویتی ایرانیان، دستاوردهای ارزشمندی در زمینه هویت بخشی و صیانت از حقوق شهفرایندان با ثبت به موقع وقایع حیاتی چهارگانه (تولد، وفات، ازدواج و طلاق) و احراز هویت در بستر خدمات هویت الکترونیکی ایجاد نموده است.

صدور کارت ملی هوشمند، به عنوان زیرساخت اصلی دولت الکترونیک، مورد تاکید و توجه دولت بوده و ماحصل این طرح ملی، الکترونیکی شدن تمامی خدمات با مشارکت موثر دستگاه های اجرایی خواهد بود که نشانگر تحولات چشمگیری است که در حوزه ثبت احوال شاهد آن هستیم.

نیروی انسانی توانمند و نخبه؛ مزیت خراسان جنوبی

خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و این پهناوری، موجب شده تا کم تراکم ترین استان کشور از نظر جمعیتی محسوب گردد؛ اگرچه این موضوع، فرایند توسعه زیرساخت ها و خدمات رسانی در استان را با کندی روبرو نموده است، لیکن نیروی انسانی توانمند، کوششگر و نخبه از مزیت های برجسته استان خراسان جنوبی است که ما را در راستا توسعه شتابان منطقه، دلگرم و امیدوار می نماید.

علی رغم افزایش آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق در کشور و همچنین شیب فزاینده آن در استان، رتبه بیست و نهم خراسان جنوبی در ثبت طلاق کشور و رتبه پانزدهم در ازدواج با وجود جمعیت کم، نشانگر صندلی والا و مقدس نهاد خانواده میان مردم فرهنگ مدار و خانواده دوست استان است؛ چرا که خانواده به عنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی، اثرگذارترین کانون تربیتی به شمار رفته و پرداختن به این بنای بنیادین و راهنمایی آن به صندلی واقعی اش، سبب اصلاح جامعه و غفلت از آن، سقوط به ورطه نابودی خواهد بود.

اینجانب فرارسیدن سالروز ثبت احوال و شروع صد و یکمین سال تاسیس این سازمان را به کلیه کارکنان خدوم ثبت احوال در استان خراسان جنوبی، تبریک عرض می نمایم و امیدوارم دستگاه های اجرایی مرتبط، با همکاری صمیمانه با کوششگران ثبت وقایع حیاتی، در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، سیاست های دولت تدبیر و امید و ارائه خدمات شایسته به شهفرایندان پیروز و سربلند باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2305

به "ثبت احوال؛ مرجع بسترسازی برای احراز هویت با ارائه خدمات الکترونیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت احوال؛ مرجع بسترسازی برای احراز هویت با ارائه خدمات الکترونیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید