تولید ماسکی که ویروس ها را از بین می برد

به گزارش مجله سایه، در این محصول از نانوالیاف استفاده شده که مانع از ورود پاتوژن ها در ماسک می شود، در کنار نانوالیاف، از یک لایه نانوذرات اکسید مس نیز استفاده می شود که بسیار فعال بوده و می تواند ویروس ها از جمله ویروس کرونا را از بین ببرد.

تولید ماسکی که ویروس ها را از بین می برد

یک شرکت در جمهوری چک، ماسکی را تولید کرده است که حاوی نانوالیاف و نانوذرات اکسید مس است، نانوالیاف موجب به دام افتادن ذرات ویروس و نانوذرات اکسیدمس موجب از بین رفتن آن ها می شود.

به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت رسپیلون (Respilon) با استفاده از نانوالیاف، ماسک صورت تولید می کند که قادر به از بین بردن ویروس کرونا است. این شرکت که در شهر برنو در جمهوری چک واقع است، برای تولید این ماسک ها از ترکیب نانوالیاف و نانوذرات اکسید مس استفاده می کند.

ماسک های صورت معمولا برای جلوگیری از گسترش عوامل بیماری زا استفاده می شوند، اما این شرکت ماسکی تولید کرده که قادر است ویروس ها را به دام انداخته و از بین ببرد. در این محصول از نانوالیاف استفاده شده که مانع از ورود پاتوژن ها در ماسک می شود، در کنار نانوالیاف، از یک لایه نانوذرات اکسید مس نیز استفاده می شود که بسیار فعال بوده و می تواند ویروس ها از جمله ویروس کرونا را از بین ببرد.

رومن زیما، از مدیران شرکت رسپیلون گفت: به لطف استفاده از نانوالیاف و نانوذرات اکسید مس، این ماسک می تواند برای مقابله با ویروس کرونا استفاده شود، این ماسک در حال حاضر در موسسه های دولتی و بیمارستان ها استفاده می شود.

وی اعلام نمود: تولید این ماسک از اواخر ماه آوریل شروع و در حال حاضر وارد بازار شده است. این شرکت ماسک ها را در دو مدل مختلف ارائه می دهد، ماسک ها را می توان تا 24 ساعت مورد استفاده قرار داد، اما استفاده مستمر از آن توصیه نمی شود، اگر یک تا سه ساعت در روز از این ماسک استفاده شود، تا یک هفته می توان آن را مورد استفاده قرار داد.

در حال حاضر، جمهوری چک با کمبود ماسک استاندارد روبرو است، زندانیان در جمهوری چک برای تولید ماسک به کار گرفته شده اند.

منبع: فرادید
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3572

به "تولید ماسکی که ویروس ها را از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید ماسکی که ویروس ها را از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید