تصویب حذف سود وام های خارج از عقود اسلامی کارکنان و اعضای هیئت علمی، چابک سازی و تدوین برنامه مدیریت اقتصادی در اولویت امور اجرایی است

به گزارش مجله سایه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم تدوین طرح جامع راهبردی پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد و گفت: چابک سازی، تدوین برنامه مدیریت مالی و تشکیل شورای مالی از جمله برنامه های اجرایی است.

تصویب حذف سود وام های خارج از عقود اسلامی کارکنان و اعضای هیئت علمی، چابک سازی و تدوین برنامه مدیریت اقتصادی در اولویت امور اجرایی است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه که صبح امروز در سالن 9 دی سازمان مرکزی برگزار گردید، با تأکید بر لزوم رعایت کامل موازین شرعی و اسلامی در این دانشگاه، اظهار کرد: از دهه 60 تسهیلات مختلفی در قالب وام به کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه می شد که متاسفانه خلاف بخشنامه های این دانشگاه، خارج از عقود اسلامی از این وام ها سود دریافت می شد که این عدد حتی به 12 درصد هم می رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: از ابتدای دوره مدیریت جدید دانشگاه و با پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، حذف سود وام های خارج از عقود اسلامی کارکنان در دستورکار نهاده شد و پس از اصلاحات لازم و تدوین مقررات جدید، از ابتدای خردادماه امسال دریافت هرگونه سود از وام های ارائه شده از محل منابع دانشگاه حذف می گردد.

دکتر طهرانچی در ادامه این جلسه با تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع)، گفت: امروز همزمان با ولادت کریم اهل بیت(ع)، اولین جلسه هیئت رئیسه به صورت حضوری در سال جدید را برگزار می کنیم و از این امام همام می خواهیم به دانشگاه آزاد اسلامی برکت عطا بفرماید.

وی بر لزوم شفاف سازی عملکرد و ارائه گزارش های تعیین، سیستمی و پاسخگویی شایسته به هیئت امنا تأکید کرد و گفت: تمامی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی باید گزارشات مکتوب خود را به صورت مرتب برای اعضای هیئت امنای دانشگاه ارسال نمایند.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه تدوین طرح جامع راهبردی پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی، اقدام لازم است که باید صورت گرفته و به تصویب هیئت رئیسه و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی برسد، اضافه نمود: خوشبختانه در این زمینه از ماه ها قبل و همزمان با شروع پیاده سازی سند دانشگاه اسلامی، فعالیت هایی را در دانشگاه آزاد اسلامی شروع نموده ایم. هدف ما در برنامه ها، افق 1404 بوده و اکنون نیز در تلاشیم یک برنامه جامع راهبردی پنج ساله تا سال 1404 تدوین کنیم.

وی اضافه نمود: این برنامه تنها مربوط به سازمان مرکزی نبوده و شامل استان ها نیز می گردد. به این شکل که سیاست و برنامه ریزی توسط سازمان مرکزی صورت گرفته و استان ها در سطح برنامه ریزی عملیاتی و اجرا درگیر خواهند شد.

دکتر طهرانچی، دانشگاه مرجعیت ساز و اقتدارآفرین را یکی از بسته های کاری طرح پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: برای مدل دانشگاه کارآمد باید برنامه های اقتصادی، فناوری، بازنگری قوانین و روان سازی برای پنج سال تدوین گردد. در این راستا برنامه جامع مدیریت اقتصادی دانشگاه ذیل برنامه دانشگاه کارآمد تهیه شده که تا سه ماه آینده برای تأیید به هیئت امنای دانشگاه ارسال می گردد.

وی گفت: دانشگاه الهام بخش یکی دیگر از بسته های کاری طرح پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی است که امور مربوط به آن توسط معاونت امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی صورت گرفته و به صورت پروژه محور در حال تدوین است. نکته قابل توجه این است که همه این بسته ها باید ذیل برنامه جامع راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی برای مدت پنج سال احصاء گردد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: اولین بحث اجرایی این دانشگاه، چابک سازی، تدوین برنامه مدیریت اقتصادی و تشکیل شورای اقتصادی است که به طور جدی از سوی هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری می گردد.

دکتر طهرانچی در انتها گفت: نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم، این است که با درایت و همدلی، یکپارچه سازی را در دانشگاه آزاد اسلامی تقویت کنیم. به این منظور، به جای نظام بخشنامه محور، با قانع کردن مدیران و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، کارها را پیش خواهیم برد، چرا که معتقدیم اگر قانع کردن پیش نیاید، موفقیت حاصل نخواهد شد.

در این جلسه، موضوع حذف وام های ربوی و خارج از عقود اسلامی به کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مورد تصویب اعضا نهاده شد و مقرر شد از ابتدای خردادماه امسال، تمامی وام های پرداختی به کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه که از محل منابع داخلی دانشگاه پرداخت می گردد، در قالب قرض الحسنه و یا عقود اسلامی ارائه گردد.

4127

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3931

به "تصویب حذف سود وام های خارج از عقود اسلامی کارکنان و اعضای هیئت علمی، چابک سازی و تدوین برنامه مدیریت اقتصادی در اولویت امور اجرایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب حذف سود وام های خارج از عقود اسلامی کارکنان و اعضای هیئت علمی، چابک سازی و تدوین برنامه مدیریت اقتصادی در اولویت امور اجرایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید