تصاویری منحصر به فرد از سفر به دور دنیا در 1021 روز!

به گزارش مجله سایه، سفر به دور دنیا در 1021 روز

عکاسی به نام اوروما تاکه زاوا پس از ده سال عکاسی حرفه ای که دریاها انجام داد، تصمیم به تنوع و تغییر در زندگی خود گرفت. او در سال 2010 سفری در خشکی ها آغاز کرد. وی حدود 1021 روز در سفر بود و عکس های بسیاری را تهیه کرد. تاکه زاوا در ابتدای سفر خود فکر می کرد این سفر 18 ماه طول بکشد، اما سفر او 1021 روز طول کشید. وی در طول سفر از حدود 103 کشور در چهار قاره دیدن کرد. عکس های تاکه زاوا در مجموعه ای به نام زمین در گالری عکس Foto-Care در منهتن در ماه می به نمایش گذاشته شد. در ادامه همراه با مجله گردشگری خبرنگاران باشید تا سفری به دور دنیا در 1021 را با مجموعه عکس های زمین آغاز کنیم.

تصاویری منحصر به فرد از سفر به دور دنیا در 1021 روز!

مطابق با آنچه که تاکه زاوا گفته است:

من متوجه شدم که یک سال برای کامل کردن پروژه ام نمیتوانست کافی باشد. آنچه من میخواستم ببینم و تجربه کنم، مکانها و مردمانی بود که هرگز قبلا ندیده بودم و به طریقی احساسی و روحی مرا تحت تاثیر قرار میدادند.

لارونگ گار | تبت شرقی

انبوهی از اقامتگاه های راهبان که در سطح تپه پخش شده است

نیجر

مردان قبیله وداب که صورت هایشان را با رنگدانه های ساخته شده از سنگ های خردشده، رنگ کرده اند.

ماراس | پرو

زمین های نمک بیشمار که در طول شیب های کوهستان امتداد یافته اند.

پانتانال | برزیل

کابوی ها گله ای با صدها دام را در علفزار وسیعی هدایت می کنند و ماه ها بدون توقف حتی در باد و باران به سفر خودشان ادامه می دهند.

این عکاس حرفه ای سعی کرده بود در سفر به دور دنیا در 1021 روز خود به سمت نواحی دور افتاده ای برود که کمترین ارتباط را مردمان با دنیای مدرن داشته باشند. وی نیز تمام تلاشش برای این بوده است که بتواند مردمانی را پیدا کند که مردم آن موزون تر و محکم تر از دیگر جاهای دنیا با زمین ارتباط داشته باشند. او یک هفته را در سفر با کابوی ها در برزیل گذراند. با یک قبیله کوچ نشین در مرتعی در نیجر ملاقات کرد، و مدتی را هم با راهبان در تبت سپری کرد.

تاکه زاوا می گوید: ما مردمی که در دنیای مدرن زندگی میکنیم، خودمان را از زمین دور کرده ایم. اما مردمانی که در عکسهای من هستند، بخشی از زمین اند. هیچ فاصله ای بین زمین و آنان وجود ندارد. همچنین آنان ارزش و احترامی برای طبیعت قائل اند که خیلی از ما در دنیای مدرن، نیستیم.

دوگون | مالی

بازاری که هر هفته در روستای کوچکی در اعماق دوگون برپا می شود.

هاوانا | کوبا

خیابان های پر از پایکوبی و شور هاوانا در کوبا نمایان است.

دره رود اومو | اتیوپیا

صورت پسران قبیله در مراسمی آیینی مربوط به سن بلوغ، از طریق یک شمن نقاشی می شود.

دره رود اومو | اتیوپیا

پسری از یک قبیله

رفتن به این منطقه ها خارج از رادار به معنی سفرهای طولانی و فرساینده محسوب می شده است. گاهی حتی به مدت 50 ساعت با اتوبوس از این شهر به آن شهر این عکاس حرفه ای باید سفر می کرده است. علاوه بر این سفرهایی 80 ساعته با قطار و همینطور سفر با قایق و اسب و پیاده روی های طولانی، می شد. خوشبختانه تاکه زاوا تا حدی به این سفرهای حماسی در طبیعت عادت داشت؛ البته تاکه زاوا تجربه سفر طولانی را یکبار دیگر به مدت 365 روز داشت، که از دریاها و اقیانوس ها عکس گرفته بود.

اگرچه خیلی ها ممکن است سفر تاکه زاوا را یک ماجراجویی رویایی بدانند، اما این کار سختی ها و چالش های خود را داشت. سفر هرروزه به مکان های نو، می تواند بسیار خسته کننده و طاقت فرسا باشد و این احساس تنهایی همواره با عکاس بوده است چرا که هم تنها سفر می کرده و هم در شهرها و روستاهایی که وارد می شد غریبه محسوب می شده است.

تاکه زاوا می گوید:

بارها حفظ انگیزه برایم بسیار سخت می شد. اما همان لحظات چیزی در آن گوشه و کنار مرا شگفت زده می کرد. چیزی که می دیدمش، از آن عکس می گرفتم و روحیه ام دگرگون می شد.

شهرستان کاکوتو

کلاس درس یک یتیم خانه در شهرستان کاکوتو

بالی | اندونزی

پاهای یک مرد که با استفاده از شعله های آتش، مراسمی آیینی را در تاریکی اجرا می کند.

منبع: الی گشت
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 10638

به "تصاویری منحصر به فرد از سفر به دور دنیا در 1021 روز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویری منحصر به فرد از سفر به دور دنیا در 1021 روز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید