تبلیغات در فضای مجازی ساماندهی می شود

به گزارش مجله سایه، خبرنگاران آنلاین:نخستین نشست کارگروه اطلاع رسانی و تبلیغات در فضای مجازی با حضور مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گشت.

تبلیغات در فضای مجازی ساماندهی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگروه اطلاع رسانی و تبلیغات در فضای مجازی برای بازطراحی قوانین و مقررات و ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی، شفافیت و انتشار اطلاعات فعالان فضای مجازی و استفاده از ابزارهای نوین و خلاقانه در فعالیت های تبلیغاتی، فعالیت خود را آغاز کرد.

احسان الله حجتی، مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی در نخستین نشست این کارگروه، مشارکت کانون های آگهی و تبلیغاتی در این طرح و نظارت فراگیر بر تبلیغات مجازی را مورد تاکید قرار داد و گفت: این کارگروه برای ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی در سه سطح، ابتدا شیوه نامه و چارچوب قانونی مورد نیاز را با موضوع قوانین و مقررات موجود تنظیم و ضمن اعلام فضاهای تبلیغاتی مُجاز با بهره گیری از شیوه ها و ابزارهای مناسب اطلاع رسانی، روند پایش و نظارت قانونی بر تبلیغات در فضای مجازی از طریق درگاه الکترونیک، عملیاتی خواهد شد.

او اضافه کرد: در آینده ای نزدیک و با اجرای طرح بکارگیری سامانه نظارت بر آگهی های فضای مجازی که برای جلوگیری از انتشار محتوا و خدمات تبلیغاتی ناسالم و ناایمن در فضای مجازی و شبکه های مجازی اجتماعی اینترنت پایه و نظارت بر تولید و توزیع محتوا و خدمات سالم الگوسازی شده است، متقاضیان فعالیت های تبلیغاتی در فضای مجازی باید در این سامانه ثبت نام و با دریافت مجوزهای لازم، فعالیت کنند و این دفتر نیز مطابق قانون با فعالان در این حوزه تعامل می کند.

متخصصان و کارشناسان حاضر در این نشست، ضمن تاکید بر نقش موثر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه مجازی، روند تحولات جاری و آینده فضای مجازی و تأثیرات آن در حوزه فرهنگ را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

توسعه سامانه های فرهنگی در فضای نوین رسانه ای، متناسب سازی ساختار مدیریتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تحولات فضای مجازی، ارتقای محتوایی موضوع فرهنگ و هنر در فضای مجازی، توسعه کسب و کارهای فرهنگی و اطلاع رسانی و تبلیغات در فضای مجازی ازجمله برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ارتقای نقش این وزارتخانه در فضای مجازی عنوان شده است.

دبیرخانه این کارگروه های 5گانه به صورت متمرکز در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دایر شده است.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1130

به "تبلیغات در فضای مجازی ساماندهی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبلیغات در فضای مجازی ساماندهی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید